Чому громадський діяч з Тернопільщини не радіє відзнаці Президента

2
491

Олександр СтепаненкоЛідер громадської організації «Зелений світ» Олександр Степаненко на своїй сторінці у Фейсбуці поділився не ювілейними думками.

«На недавній нашій зустрічі у бібліотеці друзі мене присоромили – за те, що буцімто приховав той факт, що мене нагороджено орденом. – пише Олександр Степаненко. – От вже й місцева газета розповіла про те, як на сесії міської ради Степаненкові вручили ордена, а я все мовчу.

Ну, якщо бути точним, то ця нагорода називається «відзнака Президента України – ювілейна медаль «25 років незалежності України».

Справді, відчуваю певну ніяковість від цієї новини. По-перше, якось бракує підстав для радощів і нагород з нагоди ювілею – дивлячись на той стан, у якому перебуває країна: для когось війна, біженці, занепад, а для когось – суцільний ярмарок і балаган…

За 25 років після Другої світової війни Німеччина та Японія – зруйновані, пограбовані та принижені – спромоглися звестися на ноги і стати лідерами у своїх частинах світу. А ми усі 25 років рухаємося переважно за принципом «крок вперед, два кроки назад» і все більше грузнемо у болоті корупції та демагогії про якісь реформи.

У тексті указу Президента йдеться про те, що нагорода установлена за вагомий внесок у державне будівництво і таке інше. Ну це вже, здається, не про мене. Я не брав участі у будівництві ЦЬОГО олігархічного монстра. Так що тут совість моя чиста, даруйте.

Створюючи у нашому краї Народний Рух, ми з колегами у 1989 році мріяли про вільну країну, відкрите суспільство, правову державу, збережене довкілля – про Державу для людей.

На жаль, ми виявилися надто роз’єднаними для того, аби перешкодити негідникам і кар’єристам захопити у цій державі владу і розкрадати національне багатство, яке створювалося працею попередніх поколінь. Наш РУХ за великим рахунком не виконав тієї історичної місії, яку сповнила польська Солідарність і балтійські Народні фронти.

Так що попереду ще дуже довгий і непростий шлях до втілення наших мрій та ідеалів.

Отже вибачайте, колеги, шампанського з нагоди нагороди цього разу не буде».

 

2 КОМЕНТАРІ

  1. а чи багато на Укра1н1 таких в1дверто чесних 1 правильних людей? Чи т1льки бандити-свобод1вц1 себе в1дчувають в1льно. творячи свою паскудну справу нац1онал1ст1в. А по друге. я не зг1дна з автором т1льки в одному його вираз1 “пограбован1 та зруйнован1 Н1меччина та Япон1я” А що. не вони розпочали в1йну 1 знищили м1льйони народу? Не вони? Чи ви. шановний. думаете. що треба було з ними не воювати. а прийняти 1х як брат1в? Так. наприклад. як без к1нця лопочуть про перемогу с1чових стр1льц1в. котр1 боролися за Австро-Угорщину. котра загарбала Укра1ну? Взагал1-то я думаю, можна якось в1др1зняти реал11 в1д казок?

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ