Жителі Тернопільщини іноді рятують від холоду не тих птахів

0
1639

Доволі багато вже новин у ЗМІ та соцмережах про волонтерські акції з порятунку лелек. Тішить те, що начебто немає повідомлень про факти загибелі птахів. Про це написав Олександр Степаненко на сторінці громадської організації «Зелений світ» у Фейсбуці.

«Дивно, що часто лелек називають журавлями, – пише керівник громадської організації Олександр Степаненко. – Друзі-журналісти, лелека і журавель – то різні види.

На жаль, сірий журавель у наших краях давно вже став рідкістю. Майже такою ж, як лелека чорний. Недаремно їх обох занесли до Червоної книги.

Сьогодні був повторний наш візит на Чортківське сміттєзвалище. Застали 6 лелек. Були активні, не дали наблизитися – піднялися у повітря. Залишили їм дрібну рибу.

Можна стверджувати, що вони на це місце повертаються щодня в пошуках поживи – хоч останнім часом на звалище майже не вивозять свіжі відходи. Тут у них достатньо конкурентів: граки, шпаки, горобці, собаки. Але все одно їжу варто залишати – щось із «спільного столу» дістанеться і лелекам…

Як бачите на фото, розділення побутових відходів – виділення з них харчової фракції  відбувається у нас безпосередньо на звалищі.

Табір ромів, які впродовж кількох років працювали тут, цього року пішов зі звалища. Ромських дітей у справі сортування сміття замінили тварини…»

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ