Шпаки, які вже прилетіли на Тернопільщину, можуть гинути через сніги і морози

0
893
фото з вільних джерел

– Для шпаків така погода є критичною. – розповідає керівник громадської організації «Зелений світ» Олександр Степаненко. – Вони рідко сідають на годівнички. Поживу їм знайти буде важко. Тим більше передбачають кілька днів мороз 10 градусів. Частина шпаків можливо загине. Хоча як вітер стихне трохи, вони можуть податися на південь. У Миколаївській області не так замело.

На думку еколога інші птахи, які прилетіли на Тернопільщину, виживуть.

– Води в річках додасться після цього снігопаду. – продовжує Олександр Степаненко. – Швидкість течії буде великою і річки не замерзатимуть. Можливо лише біля берега утвориться крига. Для водоплавних птахів важливо, щоб була відкрита вода. Вони тоді можуть шукати собі на дні поживу. Ставки, звичайно, замерзнуть.

Днями їздив і бачив лебедів. Є вже на Сереті лебідь-шипун і сіра чапля. Вони по-іншому мігрують. Так далеко не відлітають, як бузьки. Десь і лелеки вже на підльоті, але мабуть вони затримаються через цей циклон.

Для річок такі снігопади в березні добре, – вважає пан Олександр.

– Якщо ще падатиме сніг, то можлива навіть весняна повінь. – продовжує він. – Річки промиються, наповняться джерела. Але для пернатих умови складні. Просимо людей підгодовувати птахів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ