У Тернополі хочуть збудувати завод

0
274

Тернопільський індустріальний парк вже створює нові робочі місця

Головне. Компанія Global Textile Aliance UA (GTA UA), підрозділ групи компаній Monks International хоче будувати в Тернополі завод з виробництва меблевих тканин і тканин для інтер’єру. Компанія підписала в Тернополі угоду про довгострокову оренду виробничих приміщень площею 7000 кв. м для будівництва заводу з виробництва меблевих тканин і тканин для інтер’єру. Продукція експортуватиметься у 60-ть країн світу. Проте це лише перший крок. Ближчими роками планують створити  робочі місця на заводі повного циклу виробництва в індустріальному парку Тернопіль. Про це розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Проект індустріального парку «Тернопіль». Два роки тому міська рада Тернополя виступила з ініціативою проєкту індустріального парку “Тернопіль”, в рамках якого місто виділяє 15 га землі промислового призначення, підводить усі необхідні комунікації, а інвестор, який виграє конкурс, отримає безкоштовно землю після того, як проєкт запрацює. Всі необхідні роботи по підведенню комунікацій, по облаштуванню дороги (під’їзної частини) місто робить своїм коштом. Цього року планується розпочати проєктування нового заводу, де буде розташовано повний цикл виробництва – ткацька, прядильна, в’язальна, фарбувальна та швейні фабрики.

Очільник Тернополя висловив сподівання, що це лише перший проєкт, який приведе за собою нових інвесторів.

“Приємно, що вже зараз плануються робочі місця для тернополян. Йдеться про першого великого інвестора. Переконаний, як тільки запрацює фабрика, до нас прийдуть інші інвестори. Це дуже хороший проєкт для міста і області”, – зазначив Сергій Надал.

Нагадаємо.

  • Згідно презентації проєкту індустріального парку “Тернопіль” планується розвивати первинну та вторинну переробку сільгосппродукції, проводити дослідницьку діяльність та запустити сучасний ІТ-кластер.
  • Загалом планується залучити до 140 млн грн інвестицій. Проєкт має дати щонайменше 1100 нових високооплачуваних робочих місць та збільшити обсяги виробництва на 20 %.
  • Очікується, що місто у перспективі буде отримувати у вигляді сплачених податків та орендних платежів близько 22 млн грн щороку.
  • Проєкт матиме також екологічну складову. За словами міського голови, в індустріальному парку “Тернопіль” передбачається повторне використання відходів від виробництва учасниками індустріального парку. Використання технологій генерації теплової електроенергії з альтернативних видів палива та багато інших інновацій.

Варто зауважити. Практика створення індустріальних парків основний інструмент створення передумови для швидкого економічного розвитку. Зокрема славнозвісна “Кремнієва долина” у США починалася з надання в оренду Стенфордським університетом ділянки під високотехнологічне виробництво. Подібним чином починав роботу дослідницький парк Ідеон у Швеції, де на початках була виділена земля, створені сприятливі умови для приходу бізнесу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ