Влада продовжує знущатися з лікарів і обіцяє золоті гори, але не скоро

0
386

Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов ніяк не може зрозуміти чому прокурор, який тільки прийшов на роботу отримує 25 тисяч гривень заробітної плати, а хірург 4500.

Ні, міністр не проти щоб у прокурорів була хороша зарплата, він просто за що не гірша була і у лікарів.

Пан Степанов навіть необачно заявив, що є якийсь закон про державні медичні гарантії, в якому чорним по білому так і написано, що зарплата лікарів має становити 250 відсотків від середнього рівня зарплати на рівень попереднього року. Виходить приблизно якраз 25 тисяч гривень. Ось так воно – закон є, а зарплати нема.

Але міністр просить лікарів не опускати руки, бо вже з липня цього року зарплату можуть підняти на 50 відсотків. Щоправда для цього потрібно десь взяти 11 мільярдів гривень. А значить доведеться вносити зміни у держбюджет. Якщо, звичайно, слуги народу захочуть. Бо ті слуги вони такі. Ще перед президентськими виборами у команді Зеленського сказали, що вчителі мають отримувати по 4 тисячі доларів. Потім спохопилися і зізналися, що то був чи то жарт чи то помилка.

Тому і заспокоює міністр лікарів – якщо не цього року, то наступного вже точно. Бо він буде вимагати суттєвого збільшення витрат на медицину. Хоча б на рівні 6 відсотків ВВП.

А ось найголовніший слуга у парламенті Давид Арахамія тонко натякнув, що зарплата народних депутатів має бути від 70 до 100 тисяч гривень. І чомусь здається, що швидше депутати почнуть отримувати по 100 тисяч, ніж лікарі по 25.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ