У Тернопільському університеті проігнорували карантин заради того, щоб хтось отримав високу посаду

0
3129

У Тернополі ігнорують небезпеку коронавірусу. COVID-19 вважають фейком. У медуніверситеті викладачі змушені йти на вибори ректора, які призначили на 17 червня.

Те, що науковці сумніваються у небезпеці навколо коронавірусу, сприймають користувачі соцмережі Фейсбук. Тернополяни коментують публікацію «У Тернопільському медичному виші, де є спалах коронавірусу, вирішили провести вибори ректора». У статті йдеться, що майже за тиждень до можливого завершення карантину вибиратимуть ректора ТНМУ ім. І. Я Горбачевського.

«Ну не вірять світила медицини у ту корону, не вірять». – коментує у соцмережі цю ситуацію Ірина.

«Бо знають, що це туфта», – додає Володимир.

«А голосувати хіба не можна, заходячи по одному, в масці, як у супермаркет? Обрання ректора – це питання уже і так затягнулося, не зволікайте з виборами». – пише Марія.

Так, люди втомилися від карантину. Поки одні не вірять у коронавірус, а інші вирішують не зволікати з обранням ректора, у навчальному закладі 3-го червня підтвердили спалах коронавірусу. COVID-19 діагностували серед працівників бухгалтерії, яка знаходиться в адміністративному корпусі. Якраз там планують голосувати. Тобто, контактними особами можуть виявитись і виборці.

Подейкують, що один із проректорів-медиків напередодні спалаху вірусу зайшов до бухгалтерії. Він жартував над бухгалтерами, які дотримувалися режиму карантину і були в масках. Мовляв, ті маски й так нічим не допоможуть. Результат несерйозного ставлення до можливої небезпеки не забарився.

До речі, у день виборів до адмінкорпусу, де якраз зафіксували спалах коронавірусу, прийдуть приблизно 900 людей. Це будуть працівники університету і студенти.  З цього приводу професор навчального закладу Олександр Ковальчук апелює до  Міністра міністерства охорони здоров’я України Максима Степанова, пропонуючи провести вибори після закінчення карантину. Адже за його словами, це загрожує здоров’ю людей та й повноцінна участь у виборах ректора університету попередньо обраних представників з числа студентів є невірогідною.

Дивна ситуація, бо у програмі кандидата на посаду ректора Тернопільського національного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського Михайла Корди йдеться про місію університету. Це – обов’язкове забезпечення найвищих етичних та професійних стандартів у всіх починаннях. Чому дивно? Тому що стандарти у цій ситуації наче подвійні. Що важливіше – безпека і здоров’я майже тисячі людей чи посада однієї людини? Питання риторичне. Тим більше коли у документах є прописаний соціальний захист працівників і студентів університету. Один із пунктів – забезпечення турботи про їх здоров’я.

Не зважаючи на те, МОЗ вважає за необхідне посилити заходи у зв’язку із погіршенням щодо ситуації з COVID-19 в багатьох регіонах України. Зокрема, в Тернопільській області. Про це всі знають, але якщо порівняти із ситуацією щодо поспішних виборів під час карантину, то напрошується висновок, що щось не те або із інформацією про коронавірус, або із переполохом навколо виборів ректора медичного університету. Адже у пресі повідомляють, що міністр охорони здоров’я не стримує емоцій через кількість хворих на коронавірус, зареєстрованих за останні дні.

«Такого антирекорду у нас з вами ще не було. Навіть у квітні, коли ми мали дуже складну ситуацію, і всі дотримувалися карантину, навіть тоді ми такої ситуації не мали. В нас ніколи не було 689 людей, які захворіли за один день. Нині ж люди сприйняли пом’якшення карантину за його повну відміну. Закликаю, дотримуйтеся правил безпеки. Загроза нікуди не зникла. Подивіться на цифри летальних випадків: сьогодні померла 21 людина, вчора – 23 загиблих від такої страшної хвороби, як COVID-19» – говорить Степанов.

Сьогодні ситуація ще інша. За даними Центру громадського здоров’я, станом на 13 червня в Україні протягом останньої доби лабораторно підтверджено 753 випадки COVID-19. А Тернопільщина взагалі ще не готова до другого етапу послаблення карантину.

Зрештою, у Тернополі, Тернопільському й Збаразькому районах рекомендують посилити карантинні заходи, – про це йдеться у повідомлені сайту Тернопільської ОДА. Зокрема, розглянуть питання призупинення введення адаптивного карантину, адже показник інцидентності там перевищує допустиму норму.

Таке рішення прийняли під час позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській облдержадміністрації, щоб не допустити нової хвилі захворювання на COVID-19.

До слова, вибори ректора у медичному університеті мали відбутися ще навесні. Працівники Тернопільського національного медичного університету отримали запрошення взяти участь у виборах ще 19 березня. Тоді усі корпуси ТНМУ були закритими на карантин, окрім адміністративного. Виборці мали голосувати таємно – з 9-ї до 15 години. Але в Міністерстві охорони здоров’я розглянули звернення Олександра Ковальчука щодо перенесення виборів ректора і напередодні голосування їх відмінили. У наказі за 18 березня йдеться, що голосування перенесли на іншу дату після закінчення карантину.

Як бачимо, цей наказ про перенесення виборів на час закінчення карантину – не указ. У документі одне, а в реальності – інше. Навіть більше, якщо порахувати дні від першого випадку захворювання в університеті 3-го червня, то період самоізоляції закінчується 17-го червня.  Якраз у день виборів. Чи варто відкидати можливість контактів інших осіб, які захворіли пізніше з працівниками університету? Тут або науковці університету знають щось про коронавірус набагато більше, ніж міністр охорони здоров’я, або ж просто є якась надто сильна мотивація провести ці вибори всупереч правилам карантину і здоровому глузду, наражаючи майже тисячу людей на небезпеку.  Або ж намагаються використати цю ситуацію у власних цілях, надіючись, що на вибори не прийде багато людей. Тоді ці вибори будуть нечесними.

Якщо вибори ректора відбудуться, то вони продемонструють, що коронавірус – це фейк. Люди, які прислухаються до науковців, гадатимуть, що уряд їх обдурює. Але ж вибори проводять теоретики, а не ті лікарі, які на «фронті» і ризикують своїм життям, лікуючи хворих на коронавірус.

Нині весь світ бореться з новітньої хворобою. І проблема ніде не ділася. Не треба створювати істерики навколо коронавірусу, але й не потрібно ігнорувати, як це роблять у Тернополі.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ