«Знаходимо час на все, тільки не на самих себе», – цікаві цитати із книжки Євгена Заплетнюка

0
644

У Микулинцях Теребовлянського району поховали відомого священника Євгена Заплетнюка. Отець там народився і виріс. У соцмережах люди висловлюють співчуття рідним і багато пишуть про хороші якості  отця Євгена. Зокрема, про те, як він умів розуміти людей. Бачив внутрішню сторону людини, а не тільки зовнішню.

Євген Заплетнюк часто навідувався до залежних від алкоголізму, які лікувалися у психоневрологічній лікарні. З любов’ю називав їх друзями. При зустрічі щоразу їх усіх обнімав. Казав: «Може якби їх частіше обнімали, то вони не стали б такими».

Пропонуємо до вашої уваги кілька найцікавіших цитат із книжки Євгена Заплетнюка «500 сучасних від порад консервативного священика».  

* Чомусь ми знаходимо час на все, тільки не на самих себе.

* Усе наше зло та духовно-душевні недоліки – переважно наш особистий вибір.

* Тільки коли ми максимально добре пізнаємо себе, ми станемо здатні робити усвідомлені вчинки.

* При випробуваннях людина перероджується.

* Розумний і з дурного знайде користь, а дурень і з розумного не зможе нічого вдіяти.

* Все в цьому світі – або наслідок любові, або наслідок її нестачі.

* Чесний священик знає межі своїх можливостей. Тому він ніколи в житті не буде робити двох речей: 1) говорити, що від нього залежить геть усе, та 2) говорити, що від нього не залежить зовсім нічого.

* Маємо пам’ятати, що більшість проблем у нашому житті походять зовсім не від інших людей, але від наших власних нерозважливих, гріховних вчинків.

* Маєш роботу – не кради. Не маєш роботи – знайди. Маєш роботу, на якій не можна не красти, звільнись.

* Заперечуючи психологію, люди ризикують до кінця життя страждати від самих себе. Мають у своїх руках ключ від дверей, але вперто обирають сон на килимку в під’їзді.

* Не можна гіпотетично любити увесь світ. Якщо людина признається, що любить Бога та увесь світ, але не турбується про своїх найближчих родичів, то така людина, безперечно, бреше. Ближніх любити набагато складніше, ніж дальніх.

* Як показує досвід, чим більше людина допомагає іншим, тим швидше вона вирішує і власні проблеми.

* В особливо важких випадках ні священик не замінить психолога, ні психолог священика.

* Дорогі іграшки не компенсують дитині нестачу батьківської любові.

* Багато дітей, живучи поруч з батьками, ніяк не можуть подорослішати, бо не мають звички самостійно приймати важливі рішення. Якщо мама до 40 років годує вдома здорового бугая, який ні дня не працював на роботі, то очевидно, йому немає жодного сенсу щось змінювати, бо так, як йому добре зараз, йому не буде на жодній роботі.

* Поки вас годують і дають безкоштовно де жити, ви не маєте права голосу.

* Про забобони. Для того, щоби закликати у своє життя гроші – потрібно працювати, кар’єру – отримати освіту, сімейне щастя – позбутись егоїзму. А чорний кіт – це всього лише кіт, у якого немає білої шерсті.

* Не знаю, чи думали ви колись про це чи ні, але однією із заповідей Божих людям повинна була стати заповідь про обов’язковість нашого щастя.

* Нам усім час дорослішати.

* Полюбіть себе, і тоді вас полюблять і батьки, і друзі, і співробітники, і навіть вороги.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ