У Тернополі навіть 80-річні без страху занурюються у холодну воду на вулиці

0
460

В неділю  у парку Топільче відбувся  перший фестиваль «Галицькі моржі», організований    ГО ” Клуб любителів зимового плавання “Нептун” за сприяння Тернопільської міської об’єднаної громади. У програмі були запливи на 25 метрів і занурення  в холодну воду, які зібрали понад півсотні  відчайдух. Змагалися не лише тернополяни, а й гості зі Львова, Києва, Івано-Франківська, Хоросткова, Яблунева. Учасники ще спробували пропливти на сноутюбах та серфах. Так  шанувальники  здорового способу життя  відсвяткували 34-ту річницю клубу зимового плавання та загартування “Нептун”. Брала участь у фестивалі і наша кореспондентка.

Долучитися до компанії цих приголомшливих людей неймовірна насолода. Це перший фестиваль, але таке враження, що всіх  приїжджих   плавців ти давно знаєш, що в тебе з ними одна група крові. Тут  не треба нікого  переконувати, що  найкращий спосіб мати міцне здоров’я та гарний настрій щодня – пірнати в ополонку чи просто скупатися  у воді, цілорічно. І хоч ця зима нас, моржів, не обдаровувала снігами і великими морозами, все ж   на пляжі «Динамо» Теронопільського ставу  була справжня ополонка, яку моржі вирубували  кілька разів.

Тут у володіннях громадської організації «Нептун» вода ніколи не замерзає, навіть при 24  градусах морозу. Це найнижча температура, при якій мені доводилосяі тут купатися років десять тому. Бо потім таких морозів я вже не пам’ятаю. На цьому яскравому  фестивалі  було скільки  тепла, оплесків, підбадьрливих закликів, що позитиву можна було набратися на весь рік.  Адже тут не було суперників, тут були люди, яких  щоденне купання окрилює, організовує, загартовує і сміливості купатися у п’ятиградусній воді  нікому  анітрохи не бракує.

Є дві супутні  ремарки. Прекрасної половини людства було навіть трохи більше, ніж сильної. Вражав  віковий діапазон: від тридцяти до 80-ти.  Серед переможців у різних ввікових категоріях: Тетяна Олексюк  з Хоросткова, львів’янка Олександра Максименко, тернополянка Віра Мудра та інші. Чоловіки   серйозно  боролися, як на плавзасобах так і в запливах. Серед переможців Віктор Кіндрат, Іван Лесик, Олександр Карпов.

Цікавим було і занурення у воду з оригінальними кульками і кричалкою, яка закликає   бути здоровими: «Ми тернопільські моржі, люди – гонорові. Приєднайтеся до нас – будете здорові!». На жаль, крижаного екстриму не було, але  така величезна кількість людей одночасно у рукотворному каналі, створила потужний енергетичний  струмінь. Та й як по-іншому?! Коли ти разом занурюєшся з легендою зимового плавання майстром спорту  міжнародного класу, президентом асоціації марафонів зимового плавання Сергієм Заленецьким  із Білої Церкви. Пан Сергій  рекордсмен Книги рекордів Гіннеса, перепливав Байкал, Татарську протоку, де температура тіла у нього була 32 градуси. А всього він брав участь у сорока міжнародних марафонських запливах. Щойно він приїхав з Чемпіонату України з плавання в басейні, що відбувся в Івано-Франківську, де він  плавав на всіх дистанціях і завоював 7 медалей: 5- золотих , срібну і бронзову.

У цій же водоймі хоростківчанин Василь Шевчук, який встановив кілька рекордів Тернополя: біг босоніж по снігу, заривання в сніг, де пробув 20 хвилин, віджимання на цвяхах, ножах. Планує ще п’ять рекордів зареєструвати  в Тернополі та Україні.  Андрій Балабух, який приїхав з Яблунева Гусятинського району, той, що цвяхами в’яже гудзи, рве  колоди карт. На фестивалі встановив ще один  рекорд Тернополя з поривання календаря на 365 сторінок. До речі, у воду заліз вперше і дуже щасливий від цього відчуття, каже, що  відбулося посвячення фестивалем, продовжуватиме купатися.

А ще у воді були  мої друзі, з якими ми уже 15 років моржуємо – сім’я Спільніченків – Оля і Володя.

Я б могла  ще і ще називати людей, з якими гріли воду із ставків  парку, бо ми вже всі перезнайомилися і переговорили про все. Мені здалося, що ті, хто прийшов споглядати це свято, наступного року відважиться  взяти участь. Дуже багато людей розпитували нас про перші кроки в моржуванні, як готуватися, як запобігти хворобам, адже може бути переохолодження.

Сергій Заленецький  розповів, що займається плаванням 40 років, зимове занурення для нього  на першому місці,  він хоче, щоб це стало  олімпійським видом спорту. У свої 66 років він почуває себе 20-річним, бо  холодна вода для нього – еліксир молодості.  І ми в один голос розповідали, що займатися „моржуванням” може кожен. Але для цього треба мати силу волі. І не мати страху. Адже крижана вода й справді робить з тілом дива – додає бадьорості, заряджає енергією, гарним настроєм та позитивом . А ще зимове купання  несе в собі вражаючий оздоровчий ефект,  небувалий підйом імунітету, а значить, зростаючу опірність вірусам і бактеріям. У сезон застуд «моржі» не бояться чхання та кашлю, для них безпечна поїздка в громадському транспорті, а ще вони не реагують на раптово промоклі ноги або змерзле тіло – все це для них не привід захворіти.

Моржування — це стиль життя, адреналін і просто необхідний заряд енергії узимку. Це відчули всі учасники і гості фестивалю «Галицькі моржі-2020», які ще спрілкувалися, гріючись  смачнючою юшкою, борщем, смаженою картоплею, салом, глінтвейном.

Такий фестиваль  організатори планують зробити щорічним, щоб залучати молодь, жителів міста вести здоровий спосіб життя.

Людмила ОСТРОВСЬКА

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ