Тернополяни екстремальним способом зміцнюють імунну систему

0
248

вода 1Зимове плавання популярне в багатьох країнах. У нас ним займаються “моржі”, на Американському континенті – “білі ведмеді”, у Фінляндії “видри” й “тюлені”. Так званий «аквайс» входить у список національних видів спорту в Китаї. Найдовше перебування у крижаній воді занесене в Книгу Рекордів Гіннеса і становить- 67 хвилин. Виконав його китаєць Янь Сянбінь.

Не лише корисно, але й модно стало занурюватися в ополонку на Водохреще. Також – це один з найбільш екстремальних способів зміцнення імунної системи. У Тернополі на свято Водохреща на березі ставу проводять ціле дійство, адже це місто по-праву можна вважати столицею моржування.

Я цьогоріч вперше зважився, – каже тернополянин Степан. – Спочатку ходив з літа по листопад. Потім поїхав на два місяці за кордон і не моржував, бо не було змоги. Так, що можна сказати – нині без підготовки занурився.

водаМені вже давно хотілося спробувати зануритися в крижану воду на Йордан, – розповідає Ігор Чупатий. – От і спробував. Не знаю, може й захворію, може й ні. Побачимо. У всякому разі, зараз почуваюся супер.

Тернопіль можна назвати і столицею, і колискою моржів. Щороку на Водохреще, участь у купаннях в ополонці беруть понад 500 любителів зимового плавання. Найстарішому – Богдану Березовичу цьогоріч виповнилось 82 роки.

– Я пам’ятаю ще перших моржів у Тернополі, – каже чоловік. Я тоді молодим був і дивувався, як то так взимку вони по снігу бігають. А потім через кілька років мене звалив поліартрит. Й не було вибору – або моржування, або… То я спочатку натирався снігом, бігав, а потім і занурився.

Подейкують, що кожен другий тернополянин бодай раз в житті занурювався на Водохреще в крижану воду. А от 12 річний Маркіян Жильченко моржує з батьком уже 7 рік.

вода 2– Вперше, я занурився, коли мені було 6 років, – пригадує хлопець. – Тоді я тільки по пояс зайшов в воду. Потім я займався спортом, загартовувався і наступного року вирішив зробити мамі подарунок на 8 березня й занурився повністю.

З кожним роком до цього незвичного руху приєднується все більше молоді. Кажуть моржувати – не лише корисно, а й модно.

Звичайно, потрібно вважати на особливості вашого організму. При цьому величезну роль грає суворе «дозування» купань. Щоб досягнути бажаного ефекту потрібно занурюватися за індивідуальним графіком, а час перебування у воді розраховувати аж до секунди.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ