У Тернополі Анатолія Гриценка намагалися облити брудом… усього за 150 гривень

0
713

Учора в людних місцях Тернополя розповсюджували газети з «чорнухою» на кандидата у президенти Анатолія Гриценка. Видання з посиланням на нібито їх замовника кандидата в президенти України Валентина Наливайченка. Представники «Громадянської позиції» написали звернення у поліцію, щоб дізнатися, хто замовив видання цих газет. Про це сьогодні йшлося на прес-конференції.
Довірена особа Анатолія Гриценка, керівник обласного виборчого штабу Петро Ландяк зазначив, що нині в політиці домінує брехня, обман, лукавство і підкуп.

– На жаль, це приносить немалі результати, – каже Петро Ландяк. – Ми чудово розуміємо, що цими негативними речами можуть займатися тільки ті, хто має великі ресурси – владні, фінансові, медійні. Такі газети роздавали і в інших містах. Анатолій Гриценко помилково назвав винуватцем команду Наливайченка, тому я прошу вибачення у цієї команди.

Петро Ландяк продемонстрував журналістам ці газети з чорним піаром.

– Це газета про Гриценка, а це – про Зеленського, – продовжує керівник виборчого штабу. – Спеціаліст побачить, що тут один стиль, з одного джерела і один замовник. Є посилання на фірму ТОВ”АДЕПТ ПЛЮС”, яка не зареєстрована в Україні. Така фірма є в Росії. В Україні таких нема. Де друкували газету? Думаю, правоохоронні органи повинні дати відповіді на ці запитання.

Очевидцем і безпосереднім учасником вчорашніх подій став заступник керівника обласного штабу Андрій Газилишин.

– Вчора десь біля 15-ї години до мене подзвонили тернополяни і повідомили, що проти Гриценка роздають газети, – говорить Андрій Газилишин. – Там така маячня, така чорна інформація. Я одразу підійшов на бульвар Тараса Шевченка. Двоє молодих хлопців роздавали газети. Підійшов, взяв газету, зрозумів, що це таке. Одразу викликав поліцію. Сфотографував хлопців. Вони це помітили і підійшли до мене. Я пояснив їм, що це є чорний піар, «чорнуха» і що вони не мають права цього робити. Хлопці почали тікати у бік Універмагу. Я ж не маю права їх затримувати, але біг за ними і попереджав, що за такі дії вони понесуть адміністративну відповідальність. Біля магазину «Простор» вони розбіглися. До одного я крикнув і він зупинився. Тут якраз нагодилися поліцейські і забрали його у відділок для свідчень. Хлопець неповнолітній, батьки за кордоном і це вся інформація, яку він надав. Наша ж оперативна група проїхалася містом, бо була інформація, що такі газети роздають на ринку, біля шостого магазину і на вулиці Острозького. Саме там ми перехопили ще одну бригаду. Також там затримали одного. Сьогодні ми отримали інформацію, що і в Бучацькому районі працювали такі ось «агітбригади». Зараз усі справи в поліції.

Довірена особа кандидата в президенти Валентина Наливайченка Петро Мандзій, запевнив, що не мають відношення до цих газет.

– Ми не займаємося такими дурницями, – каже Петро Мандзій – Наш лідер далеко не та людина, яка може опускатися до такого рівня. До такого рівня опускаються команди, яким не вистачає десь 2 проценти для перемоги у другому турі. Для чого писати дрібним шрифтом, що це Наливайченко та ще якийсь Кошовий і що ця газета видана за його кошти? Це зробили для того, щоб зіткнути Гриценка і Наливайченка у регіоні, де вони  мають хорошу підтримку. Розрахунок на те, що ми почнемо сваритися, обливати один одного брудом. Все інше – це бездоказова маячня, жовта преса. На цьому заробляють гроші. Ми готові навіть оплатити експертизу, щоб допомогти правоохоронцям знайти цю друкарню. Ми з командою Гриценка тиснемо один одному руки і кожен проводимо свою компанію. А це просто негідний вчинок якоїсь команди.

Начальник відділу комунікації головного управління Нацполіції в області Сергій Крета розповів, що поліцейські отримали три звернення щодо розповсюдження цих газет.

– З’ясували, що це студенти двох тернопільських училищ, – каже Сергій Крета. – Вони повнолітні. На них складені адміністративні протоколи. Відповідальність за таке порушення невелика, штраф від 10 до 15 мінімумів доходів громадян або виправні роботи терміном на один місяць. Найголовніше ж те, що нам вдалося з’ясувати, звідки хлопці взяли ці газети. Ми знаємо людину, яка їх дала і якщо усі факти підтвердяться, вдасться встановити, де саме їх друкували. Ми будемо працювати з цим правопорушенням. Хлопці кажуть, що взялися за це, бо їм пообіцяли 150 гривень. Поки що це вся інформація, яку я можу надати.

Представник творчого об’єднання  «Нівроку»  Олександр Домбровський вважає такі випадки недопустимими.

– З ініціативи нашої організації створена коаліція, яка буде спостерігати за виборами, – говорить Олександр Домбровський. – У нас є 50 спостерігачів. У добу виборів по кожному округу працюватиме мобільна група з 5 спостерігачів, яка зможе реагувати на будь-які сигнали. Наша громадська організація не підтримує жодного кандидата, ми нейтральні. Але такі випадки, як відбулися вчора, вважаємо недопустимими. Це нечесно. Юридичну оцінку нехай дає поліція.

– За такі речі кандидат мав би вимагати спростування, – додав представник центру суспільних досліджень «Поліс» Ігор Процик. – Але ми розуміємо, що ці газети засновані тільки вчора. Від нас також є звернення у поліцію щодо цього випадку. Надіємося на швидке і об’єктивне розслідування, притягнення винних до відповідальності. Такі випадки не прикрашають виборчу кампанію. Але ми очікуємо, що будуть іще подібні випадки, бо є ще кілька днів до виборів. Тому потрібно бути пильними усім, особливо громадянам. У випадку виявлення таких речей, варто одразу повідомляти поліцію.

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ