«Комунальні платежі не перевищуватимуть 15 відсотків від доходу родини», – Анатолій Гриценко у Тернополі

0
488

 

У Тернополі стартував «Марш єдності» заради порядку в країні. Вперше відомі політики об’єднались на підтримку єдиного кандидата в президенти від демократичної опозиції – Анатолія Гриценка. Вперше в історії незалежної України кандидат у президенти Анатолій Гриценко представив свою команду.

На Театральний майдан прийшли сотні людей. Згодом Анатолій Гриценко написав на своїй сторінці у соцмережі у Фейсбук: «Дякую тернополянам, які прийшли на «Марш єдності» сьогодні. Тим людям, які, попри все, не зневірилися і готові відстоювати своє право на вибір і на гідне життя. Вас не звозили за рознарядкою, не змушували приходити під загрозою звільнення, не платили за участь у мітингу. Ви прийшли тому, що відчуваєте в собі силу і бажання змінити країну на краще. Тому що втомилися від брехні, фальші, корупції і брутального наступу на ваші права. Тому що хочете, щоб у Вас і Ваших дітей було майбутнє – тут, в Україні».

Хто керуватиме державою?

У Тернополі у “Марші єдності заради порядку” взяли участь чотири кандидатури на ключові посади, які призначаються за квотами президента. У команді Гриценка це Віктор Трепак – потенційний голова СБУ, Олександр Савченко – потенційний голова НБУ, Світлана Заліщук – кандидатура на посаду голови МЗС, Іван Апаршин – майбутній міністр оборони. Кожен з них виступив перед тернополянами і розповів, які реформи буде проводити та як разом змінюватимуть країну. Середня зарплатня – 800 євро, пенсія – 200 євро, умови для розвитку виробництва та відсутність олігархів, як у бізнесі, так і в політиці – таку Україну бачить команда Гриценка.

– Віктор Трепак зробить так, щоб СБУ захищала нас з вами. За наступного міністра оборони Івана Апаршина солдат буде забезпечений, а в армії не буде мародерства на крові.  Світлана Заліщук на посту Міністра не буде вести країну в мутні союзи. Це буде курс у НАТО та ЄС. За Олександра Савченка НБУ стабілізує гривню, зробить так, щоб кредити були доступні», – сказав Анатолій Гриценко.

На «Марші єдності» члени команди та відомі політики, які підтримали кандидатуру Анатолія Гриценка як єдиного кандидата від демократичної опозиції, закликали людей  прийти на виборчі дільниці 31 березня і віддати свій голос за чесного кандидата. Віктор Чумак, Дмитро Добродомов, Микола Катеринчук, Василь Гацько, Єгор Фірсов, Тарас Стецькі – кожен розповів, чому долучився саме до команди Гриценка. Пообіцяли, що головні реформи проведуть у країні протягом 5 років. Запевняють, цього більше, ніж достатньо, аби нова влада показала результат.

– Ви хочете реальних змін? Команда Гриценка довела, що люди свідомі, чесні і відповідальні можуть об’єднатись, щоб запустити процес змін в країні. Влада – це не політики, – каже Віктор Чумак, заступник керівника виборчого штабу Анатолія Гриценка.- Влада – це народ. І саме ця влада буде в Україні головною. І саме вона диктуватиме умови майбутнього України. А президент – він інструмент народної влади. І саме Анатолій Гриценко знає, що потрібно для змін. Він порядний, він – професіонал і патріот. І наше з вами завдання 31 березня зробити так, щоб була в Україні влада чесних.

Олігархи бояться чесних

Лідер «Народного контролю» Дмитро Добродомов пояснив, чому зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка.

– На противагу об’єднаній команді – олігархічні клани з величезними інформаційними, адміністративними та фінансовими ресурсами, які хочуть зберегти все, як є. Я зняв свою кандидатуру, адже доля країни є важливішою, – каже Дмитро Добродомов. – Ми не можемо на другий термін обрати мародера чи ставлеників олігархів, які остаточно заберуть в нас шанси і перспективи на розвиток. Олігархи вже святкують перемогу. Бо вважають, що їхні гроші і брехня заберуть ваш голос. Вони так робили завжди останні 20 років. Сподіваються на це і зараз. Але ми разом не дамо їм це зробити. Це є ключем до перемоги. Ми об’єднались. Разом підемо і на парламентські вибори. 31 березня ми маємо прийти на виборчі дільниці і показати олігархам, хто насправді є господарями країни».

Масштаби скуповування голосів вимірюються мільйонами

За кілька годин до початку «Маршу єдності» Анатолій Гриценко зустрівся із тернопільськими журналістами. Лідер «Громадянської позиції» запевнив, що разом з командою робитимуть все, щоб вибори відбулися чесно. Відповідаючи на запитання про можливі фальсифікації, розповів наступне:

– Уже порушені понад 400 кримінальних проваджень. Деякі порушення – за нашими заявами. Ми знаємо, хто цим займається. Ці прізвища вже називали. Масштаби вимірюються мільярдами. І це не їхні мільярди, а вкрадені у людей. Ми зробимо все від нас залежне, щоб вибори пройшли чесно.  Але важливо, щоб всі команди, які поділяють цю позицію, вийшли з цих виборів сильнішими. Так само преса, так само люди з твердою позицією повинні підключитися. Важливо, щоб люди відчули в собі несприйняття підлості, несприйняття мародерства і кривавих грошей.

Чи було таке раніше у нас? Бувало. Просто масштаби зараз більші. Я думаю, що в більшості держав, які були в Радянському Союзі, уже такі теми навіть не обговорюють. Там просто проходять вибори і вже тієї ж ночі або на ранок відомий результат. І там немає спроб розгорнути мережі й купити собі те, що тобі не належить. Вважаю, суспільство повинно це відкидати, бо це обман. Згадаймо Майдан 2004 року. Чому він виник? Не через ковбасу, не через безробіття. Економіка зростала 12 відсотків на рік тоді і був потужний середній клас, який першим вийшов на Майдан. Людей збурило те, що їхні голоси хотіли вкрасти.

Зарплата буде понад 700 євро, а тарифи не – більше ніж 15% від доходу родини

Що буде з тарифами і що буде з субсидіями після президентських виборів? Це одне з головних питань, яке турбує чи не кожного українця, і яке прозвучало під час прес-конференції за участі Анатолія Гриценка.

– Тарифна тема турбує усіх людей без винятку, – говорить Анатолій Гриценко. – Я проїхав нашу країну вже кілька разів. Це дуже болюча тема. Наше завдання, яке ми ставимо у своїй команді, щоб усі платіжки – вода, тепло, світло, газ в сумі разом не перевищували 15 відсотків від доходу родини. Тоді субсидій не потрібно.

Щоб досягти цієї пропорції, каже Анатолій Гриценко, треба збільшувати доходи родини і зменшувати витрати на послуги.

– У нашій програмі все написано, – продовжує політик. – І це не просто числа. Це – розрахунки. Середня зарплата буде від 700 євро. Пенсія – 200 євро і більше. Будуть справедливими тарифи, коли приберемо монопольну, непрозору і корупційну складові. Коли держава буде стимулювати через наявні програми, які є в бюджеті, наприклад, «Тепла оселя». Не в обсязі 400 мільйонів на рік, а стимулюватиме разів у сорок більше. І енергетичні паспорти будівель, і термоізоляцію, і заміну котлів, і багато речей, які пов’язані з енергозбереженням і нарощенням власного видобутку газу. Тобто є комплексний підхід. Але стратегічно ми ставимо завдання, щоб субсидій в країні не було. Ми переконані, що основою демократії є економіка. Люди, які принижено сидять на субсидіях, чи за межею бідності, не є вільними. Наш стратегічний напрямок, щоби людина твердо стояла на ногах.

Також журналісти поцікавилися, чим програма Анатолія Гриценка відрізняється від програм інших кандидатів.

– Я зроблю те, що там написано, – сказав політик. – І все, що є в програмі, там написано моєю рукою. І те, що я написав, можу підтвердити на поліграфі.

До слова, у програмі Гриценка зазначено, що буде відновлений контроль з боку держави за якістю ліків, а ціна зменшена вдвічі. Також за підробку ліків світитиме кримінальне покарання. Ще один важливий пункт програми Гриценка – це скасування примусово призову. Натомість – потужна контрактна армія з постійним резервом бойової готовності і територіальної оборони. Аби попередити хабарництво, планується персональна відповідальність чиновника за необґрунтовану перевірку і зупинку підприємства. Також одним з головних завдань для себе на посаді Гриценко бачить реформування силовиків таким чином, щоб вони займалися виключно безпекою людини і держави, а не «кришуванням» бізнесу. Крім того, Гриценко – єдиний кандидат, який представив кандидатів на 5 посад, що перебувають у межах повноважень гаранта, і зазначив у програмі, що йде лише на один президентський термін. Каже, цього часу цілком достатньо, аби виконати всі пункти його програми.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ