Анатолій Гриценко: «Масштаби корупції в країні – близько 400 мільярдів гривень»

0
747

Під час прес-конференції у Тернополі Анатолій Гриценко заявив, що теперішня виборча кампанія переходить у віртуальну безвідповідальну площину. Кандидат у президенти запропонував варіант, як перевести її в реальність. Насамперед, за словами Анатолія Гриценка, люди мають бачити, що команда, яка прийде до влади, чітко розуміє проблеми, які стоять перед країною, й покаже шляхи їх вирішення.

Щоб всі кандидати так само ставилися до виборців з повагою

«Тепер ми всюди бачимо рекламу, – говорить Анатолій Гриценко. – Відео ролики значною мірою однакові. Слова однакові – безпека, порядок, справедливість, добробут. Бачимо цифри, які збільшені  в два, чотири, десять разів. Людям не видно, що і хто за цим стоїть і наскільки обґрунтовані ті всі обіцянки. Тому я вношу конкретну пропозицію – перейти в реальний вимір, повернутися до людей і п’ятьом-шістьом кандидатам, яким соціологи дають шанс вийти в другий тур, взяти участь у дебатах в прямому ефірі центральних телеканалів.

Я звертаюся до Петра Порошенка, Юлії Тимошенко, Володимира Зеленського, навіть Юрія Бойка, щоб вони погодилися вийти на прямі дебати. Сам підтверджую готовність взяти у них участь. Щоб люди побачили, що є за тими цифрами в програмах, наскільки ці обіцянки обґрунтовані і наскільки там – фальш. З нашого боку ми готові прийти всією командою і обґрунтувати кожне число, яке записане в програмі, кожну позицію, яку заявили. Я вважаю, це чесно, прозоро, відповідально. Досить вже цієї фальші, змагання реклам, грошей, лозунгів, технологів, фейків і всього іншого.

Від себе гарантую поважливе ставлення до будь-кого з кандидатів. Без жодних образ. Тільки зміст, суть, щоб всім було ясно. Ми ставимося до людей не як до дітей, яким треба обіцяти цукерки, а як до відповідальних громадян, з повагою. Хотів би, щоб всі кандидати так само ставилися до виборців з повагою».

Боротьбу з корупцією почнемо з першого крісла – роби, як я

Політик розповів і про своє бачення боротьби з корупцією. Анатолій Гриценко озвучив вражаючі цифри.

«Спільно з українською радою бізнесу ми порахували, що масштаби корупції – близько 400 мільярдів гривень, які щороку не доходять до бюджету, – додає кандидат в президенти. –  Починаючи від митниці, податкової, держзакупівель, фармації, офшорних схем, тарифів, паливно-енергетичного комплексу. Це ті кошти, які могли би піти на підняття рівня добробуту, зарплат і пенсій негайно, не під вибори.

Тобто корупція – це не просто неприємне слово чи стаття в кримінальному кодексі. Це насправді те, що дасть шанс країні, в разі, коли ми її здолаємо. Люди це відчують одразу. Ці кошти, які розкрадають, і близько не співвідносні з тими грошима, які просять в МВФ чи беруть майже під 10 відсотків на інших зовнішніх ринках. Антикорупційний сектор займає в нашій програмі важливе місце, тому що це питання і очищення економіки, і довіри.

Боротьбу з корупцією ми почнемо з першого крісла – роби, як я. Якщо риба гниє з голови, треба там її і чистити. Тому буде зроблено так, як записано. Чищення від корупції почнеться з Банкової, Кабміну, Верховної Ради, Генпрокуратури, СБУ. А далі це підтримають на всіх рівнях люди, які хочуть жити спокійно, в безпеці. Я знаю, що інші кандидат так само обіцяють боротьбу з корупцією. Тут простий тест – подивися, як було в житті кандидата до виборів. Тому що написати можна все, що завгодно».

Відповідаючи на запитання журналістів, Анатолій Гриценко, згадав, як вимкнули світло під час прес-конференції у Харкові. Кандидат у президенти каже, що подібні випадки є провокаціями проти його команди, намагання облити брудом, знизити рейтинг. Не виняток і засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради щодо розкрадання в армії. Політик зачитав копію листа, який написав голові комісії Івану Віннику.

Не братиму участі у брудних піар-виставах

«Я не братиму участі у брудних піар-виставах, на які перетворюються засідання, очолювані вами тимчасової слідчої комісії, – цитує лист. – З повагою до парламенту, як важливого державного інституту, я готовий дати відповіді на питання, що цікавлять. Прошу направити мені ці питання у письмовій формі. Мої відповіді, так само у письмовій формі, ви отримаєте оперативно. Відповіді будуть вичерпними і повними».

Я не хочу ходити на всякі ігри, які влаштовують в цьому комітеті Кошинського. Коли створили цю комісію, назвали її комісією Гриценка і зразу почалися звинувачення. Я терпів якийсь час. Потім пішов до суду і виграв суд, який сказав, що всі їхні звинувачення неправдиві. Суд вимагає спростування, навіть більше, ще кошти мені повинні переказати. Я їм віддам, мені вони не потрібні. Тобто є судове рішення, яке говорить, що все, що вони поширюють, це брехня. Вони все одно поширюють. Але я поважаю парламент як державний інститут. Тому якщо комісія має до мене питання, хай надішле їх письмово, я знайду час і дам чітку письмову відповідь.

Завершуючи прес-конференцію, Анатолій Гриценко розповів про Мюнхенську конференцію з безпеки. Там спілкувався зі світовими лідерами економіки і політики.

Західні партнери не хочуть за нас вирішувати наші проблеми

«Що вони думають про теперішню Україну? – підсумував кандидат в президенти. – Усвідомлюють, що вибір зробить сама Україна. Всі чітко бачать, що ми – не Росія. У нас про результат майбутніх виборів зараз не скаже ніхто. І це добре. Тобто країна має шанс сказати своє слово. Це перше, що визнають.

Друге. Зарубіжні партнери щиро хочуть, щоб Україна стала сильнішою після цих виборів, щоб не було популізму, якогось екстремізму, щоб новообрана команда була легітимно визнаною. Щоб не було потрясінь з якимись махінаціями виборів чи з черговим майданом на захист результату або ще чогось. Вони хочуть, щоб це було швидко, спокійно, переконливо.

Третє. На заході прагнуть, щоби нова українська влада дотримувалася слова. Щоби не погоджувалася з чим завгодно, підписувала що завгодно, а потім порушувала обіцянки. Це їх дістало.

Четверте. Хочуть, щоб Україна усвідомила, що вона сама повинна вирішувати свої проблеми найперше, і лише потім можуть допомогти зарубіжні партнери. Вони не хочуть і не будуть вирішувати за нас наші проблеми. У них є багато своїх. Тому вони хотіли б, щоб українська влада була відповідальною. І якщо українська влада просить про солідарну підтримку щодо санкцій не торгувати, то вони просять, щоб українська влада сама не торгувала з тією країною. А тільки потім вона має право просити. А коли в Україні президенти, депутати, мери чи хто завгодно мають якийсь бізнес в Росії, то солідарно забороняти іноземцям – це не вкладається. Якщо Україна каже, що в листопаді були фейкові вибори на території ОРДЛО і вимагає санкцій, то західні політики кажуть: «Ви самі спочатку санкції застосуйте, а потім ми». Виходить, навпаки. А це фальш, яку не сприймають. Якщо ми просимо зброю, то вони хочуть бачити, що Україна використала свої можливості з Укроборонпрому і закуповує те, що треба на фронті, а не те, що треба комусь на якійсь ленінській кузні. Оце дуже важливо – відкритість, прогнозованість і відповідальність за свою країну.

І ще був би нещирим, якби не сказав, що прізвище Зеленський у Європі сприймають напівжартома. Тобто вони не розуміють, як людина, яка не артикулює питаннями ні внутрішньої, ні зовнішньої політики, яка не висловлюється чітко і зрозуміло щодо Росії і агресії, як вона може бути на найвищих рейтингах і що буде з країною. Вони не знають. І я не знаю».

Анатолій Гриценко на Тернопільщині спілкувався з журналістами і під час ефірів на місцевих телеканалах, також зустрічався з виборцями у Чорткові.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ