Тарас Юрик: «Найгучніше «Тримай злодія!» завжди кричить сам злодій!»

0
458

Народний депутат викрив мережу ВО «Батьківщина» для організації масштабного підкупу виборців.

У середу, 6 березня, в офісі Тернопільської обласної територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» відбулася прес-конференція керівника облорганізації, народного депутата Тараса Юрика. В ході спілкування з журналістами Тарас Зіновійович викрив мережу підпільних осередків, створених ВО «Батьківщина» для організації масштабного підкупу виборців на території Тернопілля.

Загалом, як зазначив Тарас Юрик, представники ВО «Батьківщина», і зокрема, лідер цієї політсили Юлія Тимошенко, неодноразово заявляли про факти підкупу виборців. Та, як з’ясувалося, той, хто найгучніше кричить «Тримай злодія!» — сам злодій!

Нещодавно правоохоронці виявили цілий ряд підпільних схем саме ВО «Батьківщина» для організації масштабного підкупу виборців. Відомо, що курував цей проект нардеп Валерій Дубіль, який кілька місяців тому став заступником керівника виборчого штабу ВО «Батьківщина», а на території східних і південних областей у мережі були навіть задіяні представники російських партій ЛДПР та «Єдина Росія».

Та, як вдалося з’ясувати, схожу підпільну схему було організовано і на території нашої області. Причому «витоки» її створення тягнуться аж на початок 2018 р., коли на Тернопіллі з’явився уродженець Східної України Валентин Ходулін.

— Саме Валентин Ходулін  і створив «тренувальні бази» фальшувань на місцевих виборах у квітні 2018 р. у Товстому та Дорогичівці, — розповів Тарас Юрик. — Тоді він був затриманий правоохоронними органами під час безпосередньої роздачі коштів, отож, залишив межі нашої області, однак уже в липні повернувся для створення масштабної мережі на території усіх п’яти ТВО.

Крім Ходуліна, Тарас Юрик також назвав прізвища ще двох осіб, які керують підкупом виборців на території ТВО. Так, у 164-ому територіальному виборчому окрузі (центр — у Теребовлі) та у 166-ому ТВО (північ області) керівником є Микола Свергунов, а у ТВО №167 — Тетяна Миколаївна Сербіна. Усі троє названих — уродженці Чернігівської та Черкаської областей.

Завдяки їх діяльності була організована вертикальна структура на базі дільничних виборчих комісій зі своїми секторальними, дільничими та десятниками. Отож, їх кількість склала:

163 ТВО — 6 секторальних, 82 представники ДВК та1230 агітаторів;

164 ТВО — 6 секторальних, 307 представників ДВК та 4605 агітаторів;

165 ТВО — 14 секторальних, 311 представників ДВК та4620 агітаторів;

166 ТВО — 12 секторальних, 270 представників ДВК та 3990 агітаторів;

167 ТВО — 11 секторальних, 210 представники ДВК та 3150 агітаторів;

За кожну дільничну організацію секторальні отримували по 700 грн., кожен дільничний керівник — по 1500, 2000 або 3000 грн. (залежно від розміру дільниці), а десятники — по 500 грн. на місяць. Виплати розпочалися ще у грудні минулого року, а під час виборів кожна людина, яка би віддала свій голос на виборах по цій шахрайській схемі, мала би отримати по 500 грн. Загальна ж сума виділена на цю структуру склала 70 мільйонів гривень.

— Однак внутрішня корупція завдала структурі серйозної шкоди і на місця кошти почали надходити не в тих обсягах, у яких планувалося, — пояснив Тарас Юрик. — До того ж, правоохоронці проводили власне розслідування, у ході якого вдалося затримати «на гарячому» Свергунова і вилучити в нього 40 тисяч доларів. Ця особа, до речі, екс-член Партії регіонів, була попередньо вже була засуджена за статтею щодо саме фальшування виборів, але продовжує цю темну діяльність. Отож, він, згідно минулого покарання, не мав права здійснювати діяльність у виборчій сфері протягом семи років. Якщо ж він вчинить ще одне правопорушення у цій сфері, то його минуле покарання має подвоїтися. Свергунов чудово зрозумів, чим це йому загрожує, і тепер, за нашою інформацією, втік з нашої області, фактично, залишивши всю структуру напризволяще. Та його правопорушення, звісно, зафіксовані належним чином, і тепер очікуємо продовження цієї справи.

Тарас Юрик також продемонстрував журналістам повні списки мереж цих підпільних організацій у трьох районах: Козівському, Теребовлянському та Борщівському. Тепер він передасть ці документи в органи поліції та СБУ для розслідування ганебних фактів організації скупки голосів ВО «Батьківщина».

https://www.facebook.com/monartov/posts/2117547234987467

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ