Сергій Надал: «Герої ведуть за собою народ»

0
323

Героями стають ті, хто долають страх і йдуть першими заради спільного блага. У цьому переконаний міський голова Тернополя Сергій Надал.

18-20 лютого 2014 року відбулися найбільші протистояння за свободу і державність українців. У ці дні ми вшановуємо Героїв Небесної сотні, людей, які пішли вперед, на смерть, заради спільного блага українського народу. Зробили це люди різного віку, різних поколінь. Більшість з них до свого подвигу жили у мирний час і не знали війни. Очевидно, що більшість з них мали страх перед смертю. Але вищою була мета, за яку вони боролися. Це свобода і воля. Свобода у значенні права жити у своїй вільній державі. А воля — здатність самостійно впливати на рішення і обирати шлях, яким йде твоя держава.

Ці наші герої були справжніми націоналістами по духу, навіть, якщо дехто з них себе так не називав відкрито. Вони діяли відповідно до декалогу націоналіста. Це ті, які не дозволили плямити честь своєї нації і повстали проти брехні. Це ті люди, які не вагаючись пішли вперед заради спільної справи. Це ті люди, “…що поклали душу, славою вкрили ім’я українське, а водночас і так само, і своє власне”, – як говорив один із духовних поборників нашої державності та незалежності Патріарх Йосиф Сліпий.

Герої Небесної сотні вселили віру у решту українців. Вони боролися попри фактичну відсутність підтримки світу, де лише «висловлювали стурбованість».

Так було часто у нашій історії. У 1918, коли було створено українську державу попри волю світових гравців. У час Другої світової війни, коли постала народна армія УПА, що вела боротьбу за право українців на власну державність з двома найсильнішими арміями світу. Так було на початку Незалежності, коли мільйони звалили окупаційний режим. Так сталося у 2014, коли український народ спробували обдурити, загнати в оновлені «каземати» Новоросійської імперії. Коли десятки повели за собою сотні у боротьбу за свободу. А потім і тисячі у боротьбі проти нової агресії. На чолі цієї боротьби були ті, хто розумів цінність свободи, волі, традиції, мови, нації. Їх об’єднувала любов до рідної землі і рідного народу.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу. У цій боротьбі в силу зовнішніх обставин ми можемо лишитися сам на сам з ворогом. І ми маємо бути готовими боротися за своє, попри обставини. І ми здатні подолати ці несприятливі обставини, бо в Україні є і будуть герої, в українців є здатність до самоорганізації і є бойовий дух, що сильніший за танки і гармати.

У ці ж дні віддамо шану героям Небесної сотні та усім борцям за волю і Незалежність України.

Вічна пам’ять героям полеглим! Слава героям живим! Слава Україні!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ