За порятунок від спеки тернополянка заплатила 450 гривень

1
2172

спекаІ як ви рятуєтеся від спеки? А від того, що немає гарячої, чи бодай тепленької води? Скажете: “Та в таку спеку можна й холодний душ прийняти”. Так, погоджуюся, але після того, як я фраєр, в 11-му класі помила голову в холодній воді й схопила запалення вуха, хоча б кілька літрів літеплої води мені таки необхідні.

І я не одна така. Не всі готові починати загартовування проти власної волі. А після того, як вчора ввечері в нас вимкнули ще й електроенергію, я втратила надію помитися, загрівши воду електрочайником. От, чесно, здається, що хтось ввів проти Тернополя якісь нелюдські санкції – води нема, світла нема… І як я маю дітей своїх в темноті шукати? Хіба за запахом, бо він вже той…

Нарікати можна довго, але сама по собі проблема не вирішиться. На роботу треба йти гарною. А отже, хоча б з помитою головою. Тому я піду до перукарні. Попередньо передзвонила в одну і поцікавилася, чи є в них тепла вода, чи миють голову. Є! Полетіла туди.

Обслуговував мене чоловік. Лише потім я зрозуміла, що це такий прийом.

– Що будемо робити? – запитав перукар, усміхаючись. Видно в нього все помито, тому й такий веселий. – Тільки миємо?

– Так, тільки миємо, – відповіла я і подумала: “Мене своїми усмішками не візьмеш, я просто хочу помити голову”.

Він кивнув і відкрутив в душі воду.

Ооооо! – цей звук! Блаженство! Я просто заплющила очі від насолоди і уявила, як зараз ця вода полиється мені на волосся, промочить його аж до черепа, стікатиме поза вуха. А можливо, він промаже і пустить мені трохи води за шию… нехай, хай стікає аж по спині! Оооо! Будь ласка!

Я усвідомила, що в мене на обличчі якийсь придуркуватий вираз і розплющила очі, щоб глянути на чоловіка. Він далі усміхався. Вода лоскотала мені вуха, теплим потічком стікаючи в раковину. А я зловила себе на тому, що в мене нога почала смикатися, як в отого котеняти, якому почесати за вушком… Така насолода. Хоч би це не закінчувалося ніколи!

Я зловила перукаря за руку:

– Я передумала! Хочу ще маску і бальзам, і ополіскувач… І що там ще можна зробити? Все робіть!

Він усміхнувся ще ширше, наче чекав цієї пропозиції. Маніпулятор! Але мені вже було байдуже.

Повірте, це не зрівняється з жодним масажем. Принаймні сьогодні. Його пальці так ніжно втирали мені бальзам у волосся, вода лоскотала вуха, заливала мені очі.

– Ой, вибачте, – раптом сказав перукар, – я випадково залив вам очі.

– Нічого. Можна ще раз…і ще..

Але все добре рано чи пізно закінчується. Після того, як я попросила тричі добре сполоснути мені волосся, бо «не люблю, коли воно злипається», він все таки замотав мені на голові полотенце. Але я така вже була щаслива, що погодилася й на масаж обличчя і на укладку, з якимось там маслом. І ще на годину насолоджувалася чистотою.

Потім довго дякувала тому чоловікові за його роботу, називала “професіоналом своєї справи”, мало не цілувала його руки. Поки адміністраторка рахувала мені оплату за послуги, я все поглядала на те крісло перед дзеркалом і згадувала, як там було добре.

– З вас 450 гривень, – почула її слова і вони повернули мене на землю.

Я вилупила очі:

– Ви сказали 150?

– Ні, 450, – спокійно відповіла адміністратор. – Ви мили голову, плюс бальзам, плюс маска, плюс масаж голови й обличчя по 30 хвилин, стрижка гривки, плюс укладка феном з бальзамом, плюс лак…

Здавалося вона ніколи не дочитає той список, половини з якого я не пам’ятала. Я швидко дістала гроші, заплатила і пішла. А в душі стало якось гірко, наче мене розвели.

Тим паче, через спеку і купу лосьйонів на голові, моє волосся знову стало жирним вже через кілька годин…

Воксана  ШВАРЦ1 коментар

  1. Я думаю, що вже в жодного тернополянина не залишилось сумніву, що відмовою у подачі теплої води наш мер карається за протести проти котелень! Адже кожного року вистачало для ремонтів місяця, а цьогоріч і півтора замало. А про те, що коштів на ремонт не має то взагалі смішно! Враховуючи кількість мешканців, що отримують субсидії, не думаю, що хоч якогось попереднього року була менша заборгованість!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.