Чому деякі тернополянки чіпляються до непритомних чоловіків у парках

0
1749
фото ілюстративне

Спека всіх доконала. Тому коли за останні дні різниця в мінус 2 градуси, – мене це дуже тішить. Людям з таким здоров’ям, як у нас, українців, дуже важко переносити такі перепади температур. Якби ми не любили літо, проте 35 градусів можуть звалити навіть коня. Тому бажано підійти до людини, яка лежить на траві і перепитати чи все в з нею гаразд, бо може виявитися, що винною в отакому «відпочинку» може бути зовсім не горілка, а спека.

Хоча люди прибиті сонечком часто поводяться, як нетверезі. Я так і не навчилася таких розрізняти, тому завжди підходжу до тих, хто дозволяє собі прилягти на травичку, лавочку або навіть просто на дорогу. Бували й веселі випадки.

Вчора вирішила прогулятися парком, підвечір, коли спала спека. Обабіч стежки побачила тіло. Чоловік не рухався. Помаленьку підійшла ближче на кілька кроків і придивилася до його живота чи рухається. Чи то із зором у мене погано, але дихання не спостерігалося. Підійшла ближче.

– Вам погано? – запитала я. Але мені видалося, що дуже тихо. – Вам погано?!

Він все одно не відзивався. На алкоголіка не схожий. Чистий одяг, обличчя поголене. Взагалі нормальний чоловік. Певно перегрівся. Все може бути – інфаркт, інсульт… Швиденько набираю 103. Повідомляю, що в парку лежить чоловік і не дихає, не відзивається.

– Ви вмієте робити штучне дихання? – запитує диспетчер.

– Я?..

Ну, трохи пам’ятаю, як це, але ж, що то за людина. Не дуже хочеться лізти до чужого рота. І тут я одразу відганяю від себе дурні думки, бо розумію, чоловік може померти лише через мою бридливість. Але почну з натискань.

Стала біля лежачого на коліна, виміряла ту ділянку грудей, куди потрібно поставити руки і почала сильно натискати. Раптом, чоловік заворушився. Зірвався на рівні ноги і витріщився на мене.

– Шо за херня? – запитав він здивовано, дивлячись на мене. Далі була купа ненормативної лексики.

– Я думала ви не дихаєте, вам погано… – почала виправдовуватися я. Мій воскреслий не дослухав. Він підняв із землі піджак, на якому лежав і пішов похитуючись стежкою з парку. Коли вже переходив дорогу, то пропустив карету швидкої, яку я викликала…

Довелося пояснювати медикам, що то я помилилася і поки вони приїхали, чоловік встав і пішов живий, здоровий.

Воксана ШВАРЦ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ