Тернополяни можуть добитися права телефонувати в державні установи на мобільні номери

0
336

telefonНе раз уже після того, як відключили «домашній» телефон, я «влітала в копієчку», зв’язуючись  із мобілки з тою чи іншою державною установою. Останні краплі переповнили чашу терпіння: часто-густо служби не беруть трубку, аби їм надокучали громадяни, виясняючи подробиці тої чи іншої ситуації. Однак коли знайома старенька пенсіонерка почала бідкатись, що через «не можу» даремно з’їздила з Дружби в соцзабез на Лисенка (хто був там, то знає, що розташована організація в дуже незручному місці) з приводу нарахування субсидій, я пригадала усі свої телефонні марафони з тим же соцзабезом, часто неефективні і дороговартісні.

Днем раніше їй прийшло повідомлення такого змісту «Терміново з’явитись в соцзабез», щоб принести одну з численних довідок, яку жінка тиждень тому вже здала. Що й казати, подумала, що, мабуть, десь згубили її документ, як це в нас часто буває, тож вирішила спочатку перетелефонувати. З мобільного телефону на стаціонарний. Після того, як її трішки «пофутболили» з одного кабінету-номеру в інший, записала єдино вірний номер телефону, за яким… ніхто не піднімав слухавку. Отож, мусила зібратись і їхати. Так ось, виявилось, що повідомлення прийшло… із великим запізненням і їхати було вже не потрібно. Таким чином – мінус 15 гривень на пусту телефонну балачку і, що набагато неприємніше, втрачені час і здоров’я у зв’язку із даремною поїздкою в негоду. Адже ж терміново!

Тому закликаю усіх небайдужих підтримати електронну петицію, де пропонується «…зобов’язати всі комунальні та інші служби міста (наприклад, водоканал, тепло-, електромережі, ЖЕКи, правоохоронні органи і т.п.) в якості проводового стаціонарного зв’язку, але й номери мобільних телефонів хоча би двох найбільших мобільних операторів (наприклад, Київстар та Vodafone)» . До кінця збору підписів залишається вже менше половини терміну – 13 днів,  проте, якщо об’єднати зусилля, все вдасться.

Як пише в тексті петиції «…на даний час мобільний зв’язок не настільки дорогий, щоб така ідея могла суттєво вплинути на бюджети цих установ, зате права громадян, які відмовились від проводового телефона або його ніколи не мали, будуть забезпечені більшою мірою».

У 2015 році Україна приєдналася до переліку світових держав, що використовують такий інструмент комунікації влади і суспільства як електронні петиції. Лідером за отриманими підписами серед електронних петицій Тернополя є петиція про подовження роботи кількох тролейбусів на популярних маршрутах у нічний час. У відповіді місцева влада повідомляє громадськість, що підготовлено проект рішення з цього питання, яке має бути розглянуто на черговому засіданні виконавчого комітету Тернопільської міської ради. Таким чином процес можливо рухати, головне, не залишатись осторонь і бути поінформованим.

Тут можна підтримати петицію

Наталя ВОЛОТОВСЬКА
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ