24-річний боєць АТО потребує термінової допомоги

0
104

smm16Загрозливі новини! Лише нещодавно ми писали про Ігоря – нового пацієнта, що долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених». На сьогодні його стан суттєво ускладнився. Поранений Ігор має тяжку бойову травму стегна, його нога вкоротилася аж на 5 сантиметрів, а рештки зламаного стегна тримаються на ортопедичному штифті, що проходить повздовж усієї кістки. Два роки у шпиталях та сім операцій ситуацію не виправили — кістка так і не зростається, а лікарі державних шпиталів мовчки відрядили хлопця додому.

Ігор у перші дні в клініці. Хлопець ще не знає, що скоро не зможе ходити навіть на милицях

На той момент, коли Ігор долучився до проекту, хлопець ледь скакав на милицях і страждав від тяжкого болю в нозі. Як виявилось, один із фіксувальних гвинтів, що тримав на місці штифт, просто зламався — саме тому хлопчині було вкрай тяжко і болісно ходити. Та щойно фахівці клініки ilaya провели контрольний рентген, як виявилося значно страшніше — насьогодні під навантаженням звичайної ходи зламався уже не лише фіксувальний гвинт, а і сам велетенський штифт.

fedko_noga

Було і стало: на початку зламавсь лише гвинт. Сьогодні зламався вже і сам штифт

Ігореві усього 24. Строкову службу у війську пройшов ще до війни, а згодом, вже з власної волі, уклав контракт і долучився до лав 28-ї ОМБр. Тяжке поранення отримав у серпні 2014-го — загін хлопця втрапив у засідку, з 24 бійців в живих залишилися лише шестеро. Ворожа куля тяжко пошкодила ліве стегно. З часом Ігоря демобілізували, нині хлопець не лише продовжує лікування, а й навчається у ВИШі. Та от біда — перелом не зростається, стан рани все погіршується, тож про нормальне життя мова уже не йде. З другою ногою теж біда, проте її стан принаймні не потребує ургентного оперативного втручання.

igor-fed-injury-places

Насправді Ігор – приємний і сором’язливий хлопчина.
Було б дивно, якби у змученого постійним болем бідолахи було усміхнене обличчя

Зараз мова йде не лише про лікування перелому, що не зростається вже тривалий час, а про порятунок ноги взагалі. Днями хлопця вберуть у масивний гіпсовий корсет, аби зафіксувати хоч те, що лишилось –  тепер єдина надія це якнайшвидші підготовчі операції та застосування клітинних технологій. Ігореві мусять видалити зламаний штифт, вивести рештки кістки у правильне положення та зафіксувати усе це громіздкими апаратами Ілізарова. Поки нога знову звикатиме до правильної форми, з відібраних клітин виростять біоматеріали — кістковий матрикс та масив специфічних стовбурових клітин, який із часом сформує нову кістку у місці ураження.

igor-fed-front

Хто тоді знав, що попереду – два роки марних страждань у шпиталях

Звісно, ці технології вимагають  досить значних витрат — за лікування Ігоря ми, волонтери «People’s Project», мусимо сплатити майже півмільйона гривень. Сподіватися на державу ми не можемо — клітинні технології регенерації кісток вона поки не фінансує, а лише вони є фактично останнім шансом на те, аби врятувати ногу і повернути хлопця до нормального життя. Ігор потребує якнайшвидшого початку лікування, тому у нас просто немає вибору: ми змушені звертатися по допомогу саме до вас. Лише народні пожертви у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» врятують хлопчину від тяжкого довічного каліцтва. Будь ласка, не лишайтеся байдужими — зазвичай ми не вдаємося до зайвої патетики, та допомогти юному захисникові дійсно можете лише ви.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ