24-річний боєць АТО потребує термінової допомоги

0
97

smm16Загрозливі новини! Лише нещодавно ми писали про Ігоря – нового пацієнта, що долучився до проекту «Біотех-реабілітація поранених». На сьогодні його стан суттєво ускладнився. Поранений Ігор має тяжку бойову травму стегна, його нога вкоротилася аж на 5 сантиметрів, а рештки зламаного стегна тримаються на ортопедичному штифті, що проходить повздовж усієї кістки. Два роки у шпиталях та сім операцій ситуацію не виправили — кістка так і не зростається, а лікарі державних шпиталів мовчки відрядили хлопця додому.

Ігор у перші дні в клініці. Хлопець ще не знає, що скоро не зможе ходити навіть на милицях

На той момент, коли Ігор долучився до проекту, хлопець ледь скакав на милицях і страждав від тяжкого болю в нозі. Як виявилось, один із фіксувальних гвинтів, що тримав на місці штифт, просто зламався — саме тому хлопчині було вкрай тяжко і болісно ходити. Та щойно фахівці клініки ilaya провели контрольний рентген, як виявилося значно страшніше — насьогодні під навантаженням звичайної ходи зламався уже не лише фіксувальний гвинт, а і сам велетенський штифт.

fedko_noga

Було і стало: на початку зламавсь лише гвинт. Сьогодні зламався вже і сам штифт

Ігореві усього 24. Строкову службу у війську пройшов ще до війни, а згодом, вже з власної волі, уклав контракт і долучився до лав 28-ї ОМБр. Тяжке поранення отримав у серпні 2014-го — загін хлопця втрапив у засідку, з 24 бійців в живих залишилися лише шестеро. Ворожа куля тяжко пошкодила ліве стегно. З часом Ігоря демобілізували, нині хлопець не лише продовжує лікування, а й навчається у ВИШі. Та от біда — перелом не зростається, стан рани все погіршується, тож про нормальне життя мова уже не йде. З другою ногою теж біда, проте її стан принаймні не потребує ургентного оперативного втручання.

igor-fed-injury-places

Насправді Ігор – приємний і сором’язливий хлопчина.
Було б дивно, якби у змученого постійним болем бідолахи було усміхнене обличчя

Зараз мова йде не лише про лікування перелому, що не зростається вже тривалий час, а про порятунок ноги взагалі. Днями хлопця вберуть у масивний гіпсовий корсет, аби зафіксувати хоч те, що лишилось –  тепер єдина надія це якнайшвидші підготовчі операції та застосування клітинних технологій. Ігореві мусять видалити зламаний штифт, вивести рештки кістки у правильне положення та зафіксувати усе це громіздкими апаратами Ілізарова. Поки нога знову звикатиме до правильної форми, з відібраних клітин виростять біоматеріали — кістковий матрикс та масив специфічних стовбурових клітин, який із часом сформує нову кістку у місці ураження.

igor-fed-front

Хто тоді знав, що попереду – два роки марних страждань у шпиталях

Звісно, ці технології вимагають  досить значних витрат — за лікування Ігоря ми, волонтери «People’s Project», мусимо сплатити майже півмільйона гривень. Сподіватися на державу ми не можемо — клітинні технології регенерації кісток вона поки не фінансує, а лише вони є фактично останнім шансом на те, аби врятувати ногу і повернути хлопця до нормального життя. Ігор потребує якнайшвидшого початку лікування, тому у нас просто немає вибору: ми змушені звертатися по допомогу саме до вас. Лише народні пожертви у рамках проекту «Біотех-реабілітація поранених» врятують хлопчину від тяжкого довічного каліцтва. Будь ласка, не лишайтеся байдужими — зазвичай ми не вдаємося до зайвої патетики, та допомогти юному захисникові дійсно можете лише ви.



БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.