На Тернопільщині учасники АТО більше не хочуть переливати з пустого в порожнє

0
250

atoВ обласній державній адміністрації відбулося засідання ради підтримки учасників АТО. Волонтери, військовослужбовці і представники влади обговорили нагальні проблеми і намагалися визначили шляхи їх вирішення. Учасники таких регулярних зібрань уже почали закидати, що це здебільшого «переливання з пустого в порожнє», а на цьому засіданні, обійшовши порядок денний, одразу взялися до нагальних проблем. Серед них – невиявлені хвороби військових, невідкладна психологічна допомога сім’ям учасників АТО.

– Ми вже говорили про це неодноразово. – зауважила голова тернопільської філії «Офіцерського корпусу» Алла Борисенко. – Є діагноз, який формується, як пухлина. І попередній діагноз є. У військкоматі мали б звернути увагу на те. Вірю, що департамент здоровя не все впильнує. Але нині відправляють в АТО з такими захворюваннями, що потім вилікувати того бійця дуже складно. Прошу взяти до уваги. Наприклад, медкомісія у військкоматі не пише, що в строковика варикоз, а він потім на війні не може ходити, так ноги спухли».

Як виявилось, окремі учасники бойових дій після демобілізації повертаються додому і не виробляють пільги, не звертаються по соціальні гарантії, які їм належать. Вони просто не знають, що таке взагалі є.

– Виявляється, що десять атошників є в селі, а вони не знають своїх прав. – Каже член «Спілки ветеранів і волонтерів АТО» Зіновій Гладчук. – От були виплати до 5 травня, а вони не знали, що таке є, не писали заяви. Пройшло 30 вересня, до якого можна було подати заяву, а вони таку можливість втратили вже. Не всі навіть знають, що вони відносяться до категорії «ветеран війни», вони не знають своїх можливостей, щодо оздоровлення і реабілітації.

Підсумовуючи розмову голова обласної держадміністрації Степан Барна  пообіцяв створити дисциплінарну комісію, щоб перевірити і вивчити справу кожного учасника АТО, якому потрібна допомога. Потім вирішать кому і як допомогти.

ato-1

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ