Бути чи не бути у Тернополі літаку – все ще не вирішено

0
489
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У Тернопільській міській раді розглянули петицію, яку зареєструвала Катерина Петрівна Козяр щодо знесення пам’ятного знаку «Літак Міг-17» і дали на неї відповідь.

«Повідомляємо наступне.
Питання щодо спорудження та експлуатації пам’ятного знаку «Літак Міг-17», його знесення чи реставрація, неодноразово розглядалось в петиціях громадян, дорученнях міського голови. Управління містобудування, архітектури та кадастру міської ради опрацьовувало та вивчало дане питання та провело аналіз наявних матеріалів.
В результаті проведеної роботи встановлено:
Відповідно до інформації від управління культури Тернопільської обласної державної адміністрації від 13.06.2016р. за №01-588/03.01-18, пам’ятний знак «Літак Міг-17» у м.Тернополі по проспекту Степана Бандери встановлений у 1972р. і взятий на облік рішенням Тернопільського облвиконкому №364 від 14.11. 1972р., охоронний №686. До Державного реєстру нерухомих пам’яток України вказаний об’єкт культурної спадщини не занесений.
Акт обстеження комісії від 23 листопада 2012р. та висновки про необхідність виконати оздоблення постаменту, провести заміну елементів переходу постаменту до металевої поверхні літака та виконати зачистку обшивки літака до первинного металу та враховуючи вартість проведення робіт приведенню арх.-монументальної композиції до естетичного вигляду, а також приймаючи до уваги, що об’єкт не являється пам’ятником на честь визначної історичної події, комісія запропонувала демонтувати вищевказану композицію.
Розпорядження представника президента України та рішення виконавчого комітету від12.03.1992р №135 про зняття з обліку демонтованих пам’ятників у списку п.8 .
Виконавчим комітетом Тернопільської міської ради було розглянуто електронну петиції «Про збереження на теперішньому місці та реставрації в оригінальному вигляді літака на Східному». Також обговорено на засіданнях архітектурно-містобудівних радах при управлінні містобудування, архітектури та кадастру, проект архітектора І.Осадчука про можливу реконструкцію літака під розташування пам’ятника Святій Трійці та надано відповідні рекомендації. Надіслано звернення до Тернопільської обласної організації Національної спілки архітекторів України з проханням організувати конкурс на кращу проектну пропозицію щодо спорудження пам’ятника (пантеону) Захисникам України (героїв АТО) на місці розташування пам’ятного знаку «Літак Міг-17» за адресою проспект Степана Бандери та оголосити про його проведення.
Тому, враховуючи викладене, в кінцевому результаті буде прийнято остаточне рішення щодо збереження та реставрації пам’ятного знаку «Літак Міг-17» чи спорудження нового об’єкту.
Заступник міського голови В.О.Остапчук з питань діяльності виконавчих органів ради.»

Судячи з усього, епопея з літаком тягнутиметься ще довго.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ