Тернополяни масово сідають на дієту

0
618

хлібХліб усьому голова – кажуть у народі. Тільки-от ціни на нього ростуть разом з урожаєм. Незважаючи на те, що Тернопільщина – аграрна область і намолоти зерна тут щороку б’ють рекорди, ціна на борошно хоча й не стрімко, але стабільно зростає. Покупців біля яток з хлібом чимало, проте вибирають вони його чомусь довго. Беруть половину буханця або той, що дешевший. Продавці стурбовані не менше. Побоюються, що вартість хліба та борошна зросте, оскільки з вересня суттєво збільшились ціни на електроенергію. Кажуть, такі стрибки вже перевірені багаторічним досвідом. Проте на попит не скаржаться.

– Буде дорожчати ще борошно, бо світло подорожчало. – каже продавець пан Володимир. – Беруть, бо почули ажіотаж. Мішками, а шо? Кажуть, що буде дорожча. А чо? Бо світло й газ вгору пішло.

Картопля, яку ще називають «другим хлібом» теж не відстає в ціні. Її вартість залежить від того, звідки її привозять. Продавці, які приїхали з далеких районів області ставлять ціну 5 гривень за кілограм. Збуту мають мало. Нарікають, особливого попиту зараз немає, оскільки люди щойно зібрали врожай на своїх городах. Знижувати ціну також ніхто не буде, бо продуктів для збуту небагато. Врожай незначний через посуху.

– Люди беруть так по трохи – кілограм-два, більше не беруть – скаржиться продавець Олег – Недостатньо грошей у нас. Люди зараз бідно живуть. Отака маленька по 2 гривні. Беруть запікати. Кажуть, грошей нема. Чекають на  пенсію.

Та «не хлібом єдиним житиме людина». Разом з ним дорожчають й інші продукти. Тернополяни кажуть, доводиться купувати лише найнеобхідніше, аби вистачало коштів і на прожиття.

– Найнеобхідніше? – хліб, молочні, трохи м’яса. – розповідає пенсіонер Ігор. – В місяць на одну особу йде півтори тисячі, але це дуже-дуже скромно. На ринку дешевше і якісніше. Супер-маркет практично не відвідую.

– І я роблю собі такі підрахунки, скільки на харчі. – мовить пані Ірина – Хочу сказати, що «впритик». Від пенсії до пенсії – це завжди відчутно…

– А зарплати то малі. – нарікає тернополянин Антон. – За нормами ЄС, то треба мати по 15 тисяч гривень. Доводиться економити – життя примушує.

І справді дивує. Тернопільська область із найнижчим рівнем зарплат, із чи не найбільшим урожаєм зернових, а ціни зростають, як у всіх

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ