На тернопільському вокзалі не всі, хто просять милостиню, справді хочуть їсти

1
4968

Хтось мудрий сказав: «Не давайте грошей жебракам, але краще – вуличним музикантам. Тоді в місті стане менше тих, хто просить просто так, і більше тих, хто вам грає». Донедавна користувалася лише цим висловом і тепер знову буду. Проте у кожному правилі є виняток і той, що трапився зі мною розчарував мене, як то кажуть, «на ніц».

Сталося те на автовокзалі, біля каси. Я тільки вистояла чергу з 50 осіб, купила квиток до села і касирка простягнула мені разом з ним у віконечко здачу. Серед купюр червоніла десятка.

– Тьотя, дайте десять гривень! – заволав дитячий голос прямо під вухом.

Я аж здригнулася від несподіванки. Де вони взялися? Замурзане циганча років 8-ми майже обіймало мене за талію, дерлося до піднятої над головою руки зі здачею.

– Ну, дайте! – майже плакало. А за ним, запхавши в рота руку майже по лікоть, стояло таке ж замурзане 4-річне дитя і лупало на все те очима. Певно, братик чи сестричка – не розбереш.

– Господи, діти! Ви де взялися? – все ще дивувалася я. Бо до того моменту, як з’явилися гроші, було так тихо, ніхто не лементував.

– Тьотя, ми хочемо їсти!!! – хлопчина так демонстративно схопився за живіт, що аж сльози забриніли на очах. Тепер у мене. А мале далі жувало свою брудну руку і тільки перекочувалося з ноги на ногу, наче танцювало чи що.

– Ми вже два дні не їли хліба. Ми хочемо їсти…

– Ой, бідні, – вже майже плакала я. – Ходіть я вам куплю хліба. Ходіть!

Я розвернулася і пішла на вулицю. Циганчата побігли за мною. Старше швиденько перебирало ногами, а молодше так наївно, наче своя дитина, простягнуло мені ручку, щоб його вели.

– Дайте дві булочки з сиром, молоко і буханку хліба, – попросила я продавця.

Той все те положив на прилавок, подивився на циганчат якось недобре і лише похитав головою. Я віддала їжу дітям і вони десь зникли.

Зайшла в маршрутку, показала водію квиток і сіла біля вікна. Роздумувала, яку добру справу я зробила. П’ять хвилин очікування пройшли дуже швидко, водій зачинив двері і завів мотор.

І тут я побачила через вікно своїх циганчат. Вони вигризали сир з булочок і по черзі запивали молоком. Вкусили по два рази і… Після цього майже цілі булочки і пачка молока полетіли в смітник. Аж хлюпнуло. Туди відправилася і ціла буханка свіжого хліба!!!

Мене пересмикнуло. Я навіть сухий хліб не викидаю з дому. А тут, після того, як два дні не їв хліба, отак легко рукою жбурнути його в смітник?

А циганчата вже перебігли дорогу і знову простягали свої замурзані, липкі руки до пасажирів на автовокзалі.

«Тепер даватиму гроші лише вуличним музикантам», – подумала я.

Воксана ШВАРЦ1 коментар

  1. Останнім часом дуже багато тих циганів стало. Вже аж страшно біля вокзалу ходити.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.