У Тернополі повідомили про ще одне підвищення цін

0
833

парковкаТільки люди почали тішитися збільшенням мінімальної заробітної плати, як зросли в ціні окремі послуги: комунальні, проїзд в громадському транспорті, продукти, а також – податки. У Тернополі – повідомили про ще одне підвищення. З 1 лютого година паркування на платних майданчиках вартуватиме 6 гривень.

Хоча, у наш час, збільшенням плати за послуги нікого вже й не здивуєш. Тернополяни звикли, що ціни ростуть, як гриби восени після дощу, а тому те, що за паркування тепер доведеться платити більше, сприйняли, як цілком закономірне явище. Власники парковок звернулися в міську раду, аби підвищити ціни за послуги. А ні, то вони перестануть працювати.

– Виконавчий комітет прийняв рішення підняти тариф з 4 до 6 гривень, – говорить  начальник управління транспорту, комунікацій та зв’язку Тернопільської міської ради  Ігор Мединський. – Зміна тарифу відбулася вимушено, бо є постанова Кабінету Міністрів щодо правил паркування. В цих правилах є чітка формула про те, яку суму сплачувати паркувальнику в бюджет міста. Це мінімальна заробітна плата помножена на метри квадратні, на коефіцієнт, який встановлюється сесією міськради і, відповідно, на кількість відпрацьованих годин на цій паркові.

Плату за послуги підвищили, а самі місця паркування й далі в неналежному стані – на окремих розмітки вже майже немає, вказівні знаки відсутні. У міській раді пообіцяли поліпшити стан парковок, але пізніше, коли зійде сніг.

Не таємниця, що надходження від платного паркування авто становлять суттєву підтримку для міського бюджету.

– Упродовж 2016 року за збір за паркування автомобілів на платних місцях паркування до міської казни надійшов 1 мільйон 201 тисяча гривень, – розповідає начальник ДПІ ДФСУ в Тернопільській області Петро Якимчук. – Сам збір встановлений Податковим Кодексом України. Ставка може бути від 0,03% до 0,075% на поточний рік від мінімальної заробітної плати. І оскільки з нового року зросла мінімальна заробітна плата, збільшаться й надходження до бюджету.

Що ж до тернополян, то їм діватися нікуди: сказали платіть, значить будемо платити.

– Я готовий платити, аби не створювати дискусій, – каже водій Володимир. – Хоча ніякої відповідальності паркувальник за автомобіль насправді не несе.

– Шість гривень, то не великі гроші, – каже тернополянин Ігор. – Не треба на тротуари заїжджати – просто заплатив і за твоїм авто приглянуть.

Щоправда встановили сучасні багатофункціональні паркомати для зручності водіїв. Тут окрім оплати парковки, можна внести гроші за комунальні послуги, Інтернет, поповнити мобільний рахунок чи здійснити будь-який інший он-лайн платіж.

– Ніяких конфліктів з водіями у мене не виникало, – запевняє оператор паркування Володимир. – Всі ввічливі. Приїдуть, заплатять на скільки треба годин, потім забирають авто – дякують.

Те, що автомобіль – не розкіш, а засіб пересування, тернополяни зрозуміли в черговий раз, оскільки, навіть, коли авто стоїть і не їде – за нього все одно потрібно платити.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ