Тернополян очікує спекотна зима

0
356

ХолодноЙдеться не про прогноз високих середньодобових температур взимку. Наш Гідрометеоцентр спроможний точно спрогнозувати погоду лише на вчора. Мова – про тарифи на опалення, від яких тернополянам стане по-справжньому спекотно.

Вартість тарифу коливатиметься в залежності, що використовуєте – газ чи вугілля. З газом практично все зрозуміло – після дворазового подорожчання «голубого палива» зросте і ціна. А от вугільне паливо викликає деякі запитання. Його давно купують за європейськими тарифами. А вартість «чорного золота» останнім часом зменшилася майже на 10 доларів. За логікою мали зменшитися і тарифи. Але Україна і логіка – поняття несумісні.

Щодо газових ТЕЦ, то тернополянам доведеться платити 1209 гривень за одну гігакалорію. У сусідньому Хмельницькому за неї ж «попросять» 1190 гривень. У Львові – 1350, а у Рівному – 1433. Найменше платитимуть жителі Південноукраїнська – майже в 5 разів дешевше. Це пов’язано з місцевою атомною електростанцією.

А ось жителі Ужгорода тарифами майже не переймаються. У місті давно відмовилися від централізованого опалення, встановивши 15 модульних котелень. Там обігрів двокімнатної квартири обходиться менше, ніж 300 гривень. Тоді як тернополяни за тепло у такій же квартирі віддадуть майже 1000 гривень.

То може місцевій владі варто думати не лише про бруківку, але й переймати успішній досвід сусідів? Тим більше, що уряд планує переглядати тарифи на опалення щокварталу. А ми знаємо, що будь-який перегляд у нас можливий  у бік збільшення.

Марко КЛЕВЕЦЬ

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ