Чому у Тернополі не зменшуються тарифи на комуналку?

0
188

20140909180928У більшості областей України прийняли звернення до уряду з вимогою встановити мораторій на зростання ціни комунальних послуг. В уряді такий крок назвали «місцевим популізмом» і запевняють, що жодних реальних кроків зменшити вартість комуналки на місцях нема.

Водночас спеціалісти зазначають, що це не зовсім відповідає дійсності. По перше, самі урядовці роблять все, щоб ціни шалено зростали. Лише за рік газ здорожчав на 590 відсотків, опалення – на 260, гаряча вода – на 212. А мінімальна заробітна плата і пенсії стали більшими лише на 19 відсотків.

Українцям пропонують масово оформлювати субсидії. Але не у всіє є така можливість. Буває, що сім’ям з не таким вже й великим доходом у цьому відмовляють.

Тому міські голови повинні не лише вимагати від уряду знизити у першу чергу ціну на газ, а саме від неї залежить вартість всіх інших комунальних послуг, а й робити реальні кроки для зменшення сум платівок.

Першочерговими тут повинні бути кроки у забезпеченні будинковими лічильниками тепла. У Києві таких встановили майже 90 відсотків. А ось у файному місті ситуація найгірша у країні – всього 7 відсотків.

При цьому встановлення приладів обліку тепла насправді не є великою проблемою. Адже це передбачають інвестиційні програми і кошти для цього закладені у тарифи. І тут все залежить від місцевої влади, яка мала б контролювати цей процес і вимагати від монополістів його виконання.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ