Роботи з українською символікою тернопільської художниці розхоплюють в Іспанії

0
110

Всесвітньо  відома художниця, картини якої є на всіх континентах, тернополянка Марія Ділай, надала свої графічні роботи з українською символікою  іспанським фірмам, які випускають сувенірну та іншу продукцію.

Мисткиня п’ять років жила в Іспанії і   стала першою жінкою в світі, яка мовою своїх картин заговорила про насильство в сім’ї, яке вона там пережила, вийшовши заміж за іспанця. Картини саме цієї колекції  –  «Насилля», «Агресія», «Зрада», «Приціл», «Я хотіла жити», «Зламані крила» дали судовому психологу  зробити висновок  що так могла намалювати лише особа, яка постраждала від домашнього насильства, адже художниця тоді ще не знала мови, щоб захистити себе. Потім були авторські виставки  у провідних  галереях світу.

Марія Михайлівна каже, що Іспанія зробила її сильною. Два роки, як  тернополянка повернулася додому, знайшла себе. Каже, що ні за які гроші не поїхала б у світи, хіба що подорожувати. Тепер вона працює над новими циклами, з полотен яких ллються добрі і світлі почуття, незнищенна віра в силу духу, перемогу добра над злом. Картина “Крила ангелів”, яку вона написала напередодні війни, створюючи для себе талісман, стала символом боротьби українців  проти навали  терористів з руського світу.  Полотно промовляє,  що життя повернулося так, що сподіватися можна  лише на себе і на святих ангелів.

– Іспанія була школою виживання, – говорить  художниця. – Я багато робіт там пробувала. Так доля закинула в  госпіталь міста Колес, що неподалік Мадрида. Там лишилися друзі, які надсилають в Україну багато медикаментів. Мої іспанські товариші дуже вболівають за Україну, осуджують вторгнення російських військ, збирають багато гуманітарної допомоги потребуючим. Там стали популярними  футболки з портретом нашого Президента, багато прапорців, магнітиків з нашою символікою, навіть цукерки  почали випускати  у жовто-блакитних обгортках.  Знайома з госпіталю зателефонувала і сказала, що вони відсилають нам допомогу, але багато речей і харчів треба купляти і що невдовзі  вони відкривають крамничку з продажу власної  лікувальної косметики і засобів гігієни, а вилучені кошти  підуть на волонтерські потреби. Так я одержала  нагоду долучитися до створення обличчя  закладу.

Я запропонувала їм свої графічні роботи. Вони розмістили на сайт і багато фірм взяли їх  собі  для роботи, просто, як вони кажуть, розхопили.  Етикетки, наліпки, ескізи продають по 3 євро і  кошти з продажу є вагомим додатком для  зібраної іспанцями допомоги. Звичайно, мови про  відсоток чи авторське право я навіть не вела, бо я і так безмежно щаслива, що таким чином долучилася до великої справи. Кажуть, коли Господь дає талант, то ним треба ділитися з людьми, а не заробляти на ньому гроші. Колись була впевнена,  що можна вдосконалити себе так, щоб сказати  і це стало реальністю: «Стоп, зі мною так не можна!» В сьогоднішніх реаліях  війни, слів замало, потрібно до сильного духу і бажання звільнитися від ворога,  багато технічних  і фінансових факторів. Жорстока реальність  не залишила нам вибору, як стати кожному на своєму місці  на прю з ворогом,  і ще дала міцну зброю в руки, – це наші серця, молитви, віру, згуртованість, порядність, відновлення  нації. Хочу миру і залишаюсь в Україні, бо щиро вірю в нашу Перемогу! – сказала  Марія Ділай.

Людмила Островська

 

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ