Психолог з Тернополя безкоштовно допомагає жінкам із дітьми пережити війну

0
188

Психолог  Володимир  Рабінчук допомагає  жінкам із дітьми пережити воєнний стан. Безкоштовно. Він вважає, що батьки в пориві сильного страху і паніки інколи можуть зашкодити своїм дітям. Тому варто звернутися за психологічною допомогою.

– Психологу не завжди треба працювати з дітьми, – говорить Володимир. – Адже збалансовуючи батьків, ми вже допомагаємо дітям. А потім батьки самі  мають змогу  надати дітям психологічну допомогу. Діти можуть постраждати від паніки та неконтрольованого страху дорослих. Дитина відчуває все те, що відчувають батьки. Що менша дитина, тим більше вона емоційно прив’язана до батьків.  І це нормально для дитини. Батьки, які дуже бояться за власних дітей, відповідно, створюють фон страху вдома. Це пошиються на дітей. У такому випадку варто просити по допомогу, можна звернутися до психолога, щоб стабілізувати свій стан. Таким чином, стати підтримкою для близьких. Паніка, незрозумілі дії і страх заважають. Доросла, зріла людина сама несе відповідальність за своє здоров’я. І вона може звертатися за допомогою, яку в багатьох кризових центрах надають безкоштовно. Це також відповідальністю громадян країни бути стабільними, активними в житті країни, а не панікувати.  Якщо ви потребуєте допомоги, значить, звертайтеся.

Переживають абсолютно всі. Правда, хтось легше, а хтось важче, – каже психолог

– Це особливість кожної людини, – пояснює. – Ми бачимо лише поверхню. Насправді глибину переживань ніхто наразі не може оцінити. Коли закінчаться ці всі події, тільки тоді буде видно. Зараз  багато людей із замороженими почуттями. Вони нічого не відчувають. Не можуть їсти. І попри те вони не мають зовнішнього страху. Почувають себе так, ніби уві сні. Усе добре  розуміють, усвідомлюють, але це не відображається емоційно. Умовно це можна порівняти з  місцевою анестезію, коли людина при свідомості і розумі. Так себе захищає психіка.

Є три види поведінки під час сильного страху – бий, біжи або замри. Якщо взяти наш реактивний розум, тварини з метою самозахисту також виживають по-різному. Хтось завмирає, прикидаючись мертвим і це спрацьовує. Інші нападають. Навіть дрібні тваринки, нападаючи, відганяють від себе більших.  А є ті, хто втікає. Це притаманне і нам.  У кожного воно загострено по-своєму. Якщо поспостерігати, то в чоловіків більше спостерігається реакції бий або біжи. А жінки часто завмирають. Але багато жінок також реагують дуже активно. Люди, які допомагають армії, аж ніяк не обрали реакцію біжи.  «Біжи» відноситься до людей, які їдуть за кордон чи покидають міста. А ті, хто не можуть вийти з дому, не можуть волонтерити, їхня функція – замри.

У мирний час люди мали інші запити до психологів. Наприклад, як розібратися із собою, із стосунками і так далі. Тепер основна тема – війна. Є ті, хто давно живе за кордоном. Але навіть у них тема війни на першому плані. Все інше стало несуттєвим. Вони дуже переживають. Відчувають певне безсилля і шок.

Кому легше нині – тим, хто має велику сім’ю і друзів чи самотнім?

– Самотні люди в певній мірі вже звикли до такого життя. Ми боїмося не тільки за себе. Боїмося за рідних. І що більша сім’я, то більше боїмося.

Паніка – це вже реакція на страх. Це в певній мірі втрата контролю. Ми можемо водночас переживати страх і діяти усвідомлено. Натомість паніка – це втрата контролю. Робити що-небудь, бігти куди-небудь,  кричати що-небудь – лиш би робити. З реальністю  тоді вже нема контакту.

У будь-якій паніці, страхах і в смертях, у тому всьому, що відбувається, винен агресор. Коли людина все це відчуває і переживає, вона потребує допомоги. Як при пораненні. Когось поранили фізично, а когось травмували емоційно. Неправильно казати у такій ситуації  “візьми себе в руки”. Людині потрібно надати допомогу. Адже це емоційне поранення. Паніці може піддатися будь-хто, незалежно від віку і статі. Наш мозок, наші емоції  надскладні. Пояснити, чому з одним це сталося, а з іншим ні, неможливо. Тому що кожна людина – це великий Всесвіт.

Не всі люди звертаються до психологів. Може бояться, може соромляться. Не всі усвідомлюють, що це допомагає. Інколи навіть пів години роботи з психологом приводить до тями.

Багато людей перебувають в такому стані, що його можна віднести і до шокового. Психіка може впоратися з цим, а може і не впоратися. Тому бажано прожити ці емоції зі спеціалістом, проконсультуватися. Ми даємо певні вправи для саморегуляції.

Номер телефону психолога  Володимира Рабінчука: 0989553700

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ