Інформація про тернополянку Дарію Чубату увійшла до видання «Почесні імена України – еліта держави»

0
380
Фото – ТeNews

До 30-річчя незалежності України Київське видавництво «Логос Україна» випустило у світ шостий том неповторного за змістом і формою видання «Почесні імена України- еліта держави». Ним увінчалося десятиріччя цілеспрямованої роботи видавців над цим проєктом. Адже перший том, унікального, як показав час, літопису видатних особистостей нашої країни, які долучилися до її розвою, уперше побачили читачі в 2011 році.

Це видання не з переліком перших людей держави, а вміле представлення об’єднання небайдужих до долі України, які прагнуть бачити її найкращою, могутньою, економічно розвиненою. Книжка засвідчила ще раз відоме, що благополуччя рідної землі починається з особи і зібрала рецепти успіху неординарних особистостей, історії яких, стають історією країни. Хто вони? Герої України, кавалери державних орденів, почесні громадяни багатьох міст і районних центрів — професіонали і патріоти, завдяки яким Україна є сучасною країною в динамічному глобальному світі.

Ми писали про представників Тернопільщини, які зайняли почесні місця у попередніх томах цього енциклопедичного фоліанту. Приємно було бачити серед них дописувачів і героїв матеріалів нашого медіаресурсу. Це – Надія Волинець, учений секретар Державного історико-культурного заповідника у Бережанах, Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею, Валерій Бачинський, заслужений діяч мистецтв України, очільник Тернопільського земляцтва в Києві, світлої пам’яті Володимир Кулінець, депутат ВРУ першого скликання та ін.

Перечитую шостий том і пишаюся тим, що Україна багата держава, багата і сильна своїми людьми. У перших двох великих розділах літопису «Україна вчора, сьогодні, завтра» та «Славетні звитяги українського народу в праці, інтелекті, духовності і зброї» мовою конкретних переконливих історичних фактів і документів йдеться про 30 «звитяжних літ» з часу відновлення незалежності України. Адже кожна новітня сторінка історії державотворення продовжує тисячолітню традицію , спадковість поколінь підвищує нашу опірність, що показали революції та Майдан, військове протистояння агресору. Ми ще не на вершині, але видання пише про когорту людей, які є орієнтиром гідності, моральних цінностей, української мрії, підкреслює чинність заповіту пророка: «Борітеся — поборете! Вам Бог помагає!».

У шостому томі книжки «Почесні імена України — еліта держави», мабуть, уперше в такій фундаментальній праці ґрунтовно йдеться про досвід, перші кроки децентралізації, місцевого самоврядування. Цій темі присвячено великий розділ «Ефективні територіальні громади — сильна країна».Наш земляк В’ячеслав Негода, заступник міністра розвитку громад та територій України, висловив переконаність, що це головна реформа держави, саме громади наповнюють суттю незалежність, зміцнюють українську державність.

І дуже приємно було, читаючи книжку, побачити серед нових почесних імен багатьох тернопільських достойників. Це – член Національної спілки художників України, заслужений художник України, доцент кафедри образотворчого мистецтва, дизайну та методики їх викладання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Роман Вільгушинський, заслужений архітектор України, лауреат Державної премії України в галузі архітектури Михайло Нетриб’як, проректор з питань соціально-економічного розвитку Західноукраїнського класичного університету Василь Булавинець.

З великою приємністю хочу відзначити у цьому томі сторінку 360, на якій розміщено життєпис нашої краянки, почесної голови Тернопільського міського товариства «Просвіта», яке вона очолювала впродовж трьох десятків років, Дарії Чубатої. Лікарка вищої категорії, відмінниця охорони здоров’я, чвертьстолітній заступник головного лікаря Тернопільської міської клінічної лікарні №2, Дарія Дмитрівна дбала про надання висококваліфікованої медичної допомоги краянам і духовне зростання тих, хто її оточував. Я пам»ятаю просвітянські конкурси вишиванок. Вона і сама вишила 15 сорочок, їх надсилала просвітянам з інших областей, аби популяризувати вишивку. Зрештою, результати просвітянської роботи у книжках. Понад десять фоліантів видала Дарія Дмитрівна, створивши літопис місцевої просвіти та планує видати книжку про досягнення роботи організації за останнє десятиріччя. Шляхетна, інтелігентна, невгамовна, багатогранна жінка з величезним багажем доброчинних справ, благородних вчинків, невсипущих турбот. Її знає чи не все Тернопілля, її шанують колеги з інших регіонів України. Дарія Дмитрівна закохана чистим серцем в художню літературу. Вона подарувала нам свої вірші, багато з яких, стали зворушливими піснями. А ще вони живуть у її книжках “Перелуння”, “Мелодійні грона”, “Три дороги”, “Триєдність”. Не забула вона й про дітвору і присвятила їй “Веселі каруселі” та “Трилисник”. Літературознавчі дослідження Дарії Дмитрівни зібрано в ошатних книжках “Камертон чистих дум” та “Стежками дарованих літ». Трудову й просвітницьку діяльність Дарії Дмитрівни оцінено урядовими нагородами — орденами князя Ярослава Мудрого V ступеня, “За заслуги” ІІ та ІІІ ступенів, медаллю Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Тараса Шевченка “Будівничий України”, багатьма дипломами, почесними грамотами президентів України, обласної та міської адміністрацій. Вона — почесна громадянка Тернополя, обиралась депутатом обласної ради ІІІ і ІV скликань, де очолювала комісію з питань культури. Її ім’я занесено до книги «Українські лікарі», «Золота еліта Тернопілля». І от тепер Дарія Дмитрівна у виданні « Почесні імена України-еліта держави».27 липня Дарія Чубата відзначила 81 рік. То ж хай і надалі, Даріє Дмитрівно, повняться ваші життєві дороги доброзичливістю, щедрістю, змістовністю, різнобарвністю, невичерпною енергією та любов’ю до Бога, України, людей.

У когорті достойників, про яких розповідає шостий том книжки «Почесні імена України -еліта держави», йдеться про багатьох вихідців із Тернопільщиниі, які прислужилися становленню та зміцненню держави в усіх куточках України.

Видавництву «Логос Україна» хочеться побажати плідної праці над унікальним енциклопедичним виданням, продовжувати проєкт. Особистості, про яких йдеться на сторінках книги, — приклад вірного служіння Батьківщині та українському суспільству. Завдяки благородній праці видавців Україна знає своїх героїв.

Людмила Островська

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ