Людмила Островська стала першою читачкою оригінальної книжки Дарії Чубатої

0
173

Маю щастя бути першою читачкою  нової збірки  Дарії Чубатої «Стежками дарованих літ». Це десята книжка тернополянки, літописця сьогодення, відомої просвітянки, лікаря з поетичним і журналістським талантом, яка оздоровлює не тільки тіла, а й душі, є щирим другом, порадником, вболівальником  за людей, які звертаються до неї.

Про це мовить також і письменник Ярослав Сачко в подарованій Дарії Дмитрівні книзі «Ломикамінь»: «Цілительці  людських душ, поетці і громадській діячці, на щастя , любов, нові книги та благородні діяння, спрямовані на розвій України». Вірші Дарії Дмитрівни декламують  на різних імпрезах співають пісні на її слова, їх уже понад  60, читають статті у місцевій пресі та у Всеукраїнському часописі  «Слово Просвіти», альманахах «Літературний Тернопіль» і «Подільське слово», збагачуючи себе її мудрим словом, світлими думками, щедрими порадами людини, яка багато пережила і багато побачила.

Цю найсвіжішу свою книжку п. Чубата назвала  досить оригінально, бо подаровані  Всевишнім літа, таки прожила активно, пропагуючи любов до ближнього.А впродовж 30 літ очолюючи  міську «Просвіту» популяризує твори сучасних і замовчуваних, призабутих  письменників, композиторів, кобзарів, скрипалів і тих українців, які щиро люблять і дбають про збагачення інтелекту рідного народу, процвітання України.

Захищати права рідної української мови авторка вважає своїм першочерговим обов’язком, надихаючи, як ломикамінь, серця людей своєю мудрістю, доброчинністю,  відданим служінням ідеї незалежності українського народу у світовому оточенні.

У першому розділі до читача промовляє ціла плеяда знаних і давніх українців з «міцним корінням», які побували під чужинським гнітом, які доклалися державотворення, прославили свої родинні гнізда, збагатили своїм талантом культуру рідної землі, познайомили з її досягненнями світову громадськість. Це – Павло Чубинський, Василь Стус, Олесь Гончар, Степан Качала, Казимир Сікорський, Володимир Вихрущ, Борис Демків, Богдан Мельничук та багато інших.

У розділі «Зореносне жниво» автор розповідає про багатогранні літературно-музичні та різноманітні мистецькі заходи, проведені у філармонійній залі міста, драматичному театрі, Українському домі «Перемога», в навчальних закладах та бібліотеках міста – найбезкорисливіших порадниках у житті кожного з нас.

Заінтригують і розповіді про зворушливі благочинні справи школярів для АТОвців, бабусеній скрині, відео марафони, етнографічні виставки, співпраця з митцями різних областей України, Польщі, Аргентини, про роботу кінокомісії, фестивалі Українського кіно… Бо без книги, музики, пісні, танцю авторка не уявляє собі щоденного життя. І тому неодноразово цитує для себе і для нас, читачів її книг, статей, повчання славних Українців-патріотів Андрія Малишка, Миколи Бажана, Олександра Білаша, класика іспанської літератури, філософа-мораліста XVII століття Бальтасара Грасіана.

«Цвіте в душі любов» – так названо третій розділ книги, де вміщені поетичні посвяти Дарії Дмитрівни друзям, дітям, онукам та посвяти поетів Тернопілля авторці. Відгуки журналістів Тернопільщини на твори та просвітянську діяльність авторки, автографи та світлини Дарії Чубатої з відомими діячами культури Тернопілля, України та зарубіжжя продовжує цей розділ.

Залюблена в поезію Миколи Луківа, авторка закликає нас словами поета:

«Зітри піт солоний із чола

І трудитись забувати про утому,

Бо людина ціниться по тому,

Чи вона зробила, що могла,

Скільки сил у неї вистачало,

Щоб на світі більше щастя стало».

І тому то Дарія Чубата своїми творчою діяльністю та книжками постійно намагається збагатити й прославити наше Тернопілля і рідну Україну. Посмакуйте, читачі книги, плодами, дарованими Всевишнім прожитих нею літ.

Людмила Островська, заслужений журналіст України
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ