Здача квартири в оренду як додатковий заробіток

0
41

Чи варто здавати квартиру в оренду

Нині комунальні платежі можуть становити кругленьку суму, яку щомісяця необхідно платити, щоб уникнути пені. Вам доведеться платити навіть у тому випадку, якщо ви за даною адресою не проживаєте. Проте можна вирішити цю проблему кардинально — здати в оренду своє помешкання і отримувати при цьому хороші гроші. Звичайно, ви зіткнетеся з багатьма труднощами, але вони в основному будуть на початковій стадії.

Використовують такі терміни оренди:

  • довгострокова оренда;
  • подобова оплата;
  • погодинна оплата.

З чого почати

Можна шукати оредарів на інтернет-сайтах, ввівши у вікні пошуковика запит, наприклад «оренда квартир у Тернополі». Якщо ви вирішите скористатися послугами пошуку клієнтів через агентства нерухомості, то в будь-якому випадку буде укладено договір оренди. Агентства нерухомості здебільшого мають юриста, який готуватиме такий договір. Це робиться на ранній стадії, перш ніж шукати клієнтів. Ви, як власник житла, можете взяти участь у складанні умов договору. Однак якщо ви дієте без допомоги ріелтора та юристів, то повинні укласти договір самостійно.

Договір

Договір оренди повинен складатися відповідно до законодавства України, а це означає, що не дозволяється вказувати суму грошей у валюті, відмінній від гривні (долар, євро).

Важливим моментом у договорі є зазначення характеристик орендованого майна. Потрібно вказати адресу, кількість квадратних метрів, число кімнат. При цьому можна здавати в оренду не тільки усю квартиру, але і окрему її частину. При цьому в договорі оренди вказується, що саме здається в оренду: кімната чи кілька кімнат.

А головне — тривалість договору, яка визначається строком оренди. Це повинно бути чітко відображено в договорі.

Обидві сторони, орендар та орендодавець, вписують свої паспортні дані (включаючи місце реєстрації) у договір. Погодивши умови оренди, вони підтверджують їх підписами.

Страхування

Перед тим, як здавати квартиру в оренду бажано її застрахувати, так ви в майбутньому захиститесь від можливих ризиків та витрат. При страхуванні майна слід враховувати можливі неприємності: пожежа, повінь, вибух тощо.

Будьте готові до труднощів

Мрією багатьох є мати кілька житлових приміщень, здавати їх в оренду і жити довго та щасливо. На перший погляд це може здатися привабливим, але насправді здача кількох квартир в оренду — це непроста справа. Вам доведеться постійно вирішувати багато проблем: оподаткування, пошук чесних орендарів, ремонт та інше.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ