Тернопільська феміда надасть правову оцінку виборчій імпровізації медичного університету

0
744

Тернопільський окружний адміністративний суд розпочав судові засідання щодо законності виборів ректора медуніверситету, які відбулися 17 червня 2020 року.

Сьогодні суд розглядає позов до Тернопільського медичного університету ім. І. Горбачевського. Позивач стверджує, що ці вибори були незаконними. Адже керівник закладу вищої освіти не наділений повноваженнями переносити та призначати іншу дату виборів.

До слова, ці вибори мають свою цікаву історію. Їх то призначали, то відміняли. Спершу вибори ректора призначили на 19 березня. Проте завадив карантин. Якраз за день до виборів, 18 березня 2020 року, в. о. ректора А. Шульгай видав наказ про їх перенесення на іншу дату після закінчення карантину. А 9 червня наказом т. в. о. ректора І. Кліща призначили вибори на 17 червня. Проте карантин ще не закінчився. Так виходить, що спершу карантин завадив провести вибори, а потім в університеті проігнорували карантин задля того, щоби нарешті провести ці вибори, демонструючи, що коронавірус – це фейк. Не завадили цьому навіть хворі на коронавірус працівники університету. Спалах хвороби стався у бухгалтерії. Тож у день виборів до адмінкорпусу, де якраз зафіксували спалах коронавірусу, прийшли приблизно 900 людей.

Читайте також: Головний санітарний лікар дав добро на порушення карантину у Тернополі

Позивач також зазначає, що керівник закладу вищої освіти не наділений повноваженнями змінювати, переносити та призначати дату виборів, на це має право тільки засновник у спосіб, визначений законом, тобто Міністерство охорони здоров’я України. Тому наказ про перенесення і призначення виборів на іншу дату не відповідає не тільки рішенням організаційного комітету, а й «Закону про вищу освіту». Адже конкурс оголошує засновник.

До слова, конкурс на заміщення посади ректори Тернопільського національного медичного університету ім.. І. Горбачевського оголосили ще 23 грудня 2019 року на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я оголосили. Дата проведення виборів: 19 березня 2020 року. Проте вдруге наказ про організацію виборів видали з порушенням семиденного терміну  із запізненням – 9 червня замість того, щоб видати його впродовж семи днів з дати публікації оголошення про проведення конкурсу.

Тепер позивач прагне визнати протиправним та скасувати наказ від 18.03.2020 № 142 “Про перенесення дати голосування виборів ректора” виданий в.о. ректора Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України А. Шульгаєм та наказ від 09.06.2020 № 228 “Про призначення дати проведення виборів ректора Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України” виданий т. в. о. ректора Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України І.Кліщ. Також зобов’язати Міністерство охорони здоров’я України, як засновника, повторно оголосити про проведення конкурсу на посаду ректора Тернопільського національного медичного університету імені І.Я. Горбачевського і визначити нову дату проведення виборів ректора.

Судове засідання відбудеться у режимі відеоконференції. Позивач звернуся з клопотанням отримати дозвіл на відеотрансляцію.

Ми будемо відстежувати хід цього резонансного судового процесу та своєчасно інформувати наших читачів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ