На сучасному ринку бізнесу можна зустріти безліч перспективних галузей, якими користуються вже довгі роки безліч підприємців. Одна з таких — IT-компанії, що активно розвиваються в Україні. Мобільні гаманці, програми для смартфонів, SaaS, штучний інтелект, блокчейн і інші сучасні продукти затребувані серед населення. Однак різкий стрибок проривної політики IT-технологій впливає на бізнес в даній сфері. Законодавство коригується не так швидко, в результаті чого підприємці звертаються до послуг юридичних компаній.
Недоліки ведення IT-бізнесу
Більшість держав намагається створити сприятливі умови для ведення IT-бізнесу, однак розуміння алгоритмів роботи даної сфери діяльності у політиків країн розходяться. В результаті підприємцям стає важко знайти хоча б 2 країни з загальними правилами регулювання інноваційних IT-технологій.
Нерідко власники компаній стають жертвами обшуків і конфіскації обладнання. Причиною цього є відсутність реформи правоохоронної системи і судів. Більшість організацій можуть уникнути подібних операцій, скориставшись послугами юридичних компаній.
Як деофшоризація вплинула на IT-компанії?
Раніше власники компаній могли використовувати офшорні зони для ведення легальної діяльності з заниженими податкових виплат. Однак останнім часом держави використовують різні способи, щоб організація реєструвалася за місцем реального ведення діяльності. Це дозволить державам отримувати більше податків від підприємців, що позитивно позначиться на економіці країни.
Деофшоризація стала несподіваним процесом навіть для таких великих компаній, як Google і Apple, яким також не вдалося уникнути негативних наслідків і штрафів.
Вимоги до компаній
Для бізнес-компаній в IT-сфері існують різні вимоги, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути штрафів, обшуків і різних впливів держави. Які існують вимоги:
- економічна присутність;
- управління організацією на території реєстрації;
- розташування в країні реєстрації офісу зі співробітниками.
Даний список зобов’язань для організацій не є повним. Більшість компаній можуть слідувати правилам і орендувати приміщення, перевозити співробітників і виконувати інші вимоги держави. Однак підприємці впевнені в тому, що бізнес в IT-сфері здатний розвиватися і приносити прибуток віддалено. В результаті власники організацій заходять в глухий кут і стикаються з різними проблемами:
- закриття банківських рахунків;
- визнання їх структур фіктивними;
- неможливість використовувати податкові пільги;
- закриття бізнесу і т. д.
Щоб уникнути подібних неприємностей власникам IT-компаній рекомендується заздалегідь провести структуризацію бізнесу і проконсультуватися з професійними юристами. Послуги з юридичного супроводу IT-організаціям надає міжнародна юридична служба Інтерлегал.