Сергій Надал: від Тернопільської міської громади дякую лікарям та підприємцям, які допомагають місту

0
124

Ми стоїмо на порозі масштабної кризи

Звичайно, безпосереднім приводом, який спричинив кризу економіки, державного управління та всієї української медичної інфраструктури став вірус. Епідемія поширення коронавірусу та хвороби Covid-19 прийшла в Україну досить “несподівано”, як і для всього світу. Однак ми, представники місцевого самоврядування, добре розуміли задовго до цієї кризи, що українська медична система не готова до серйозних викликів.

Багато років поспіль через управлінські і фінансові прорахунки державної влади, міські громади недоотримали гарантоване законом. У першу чергу йдеться про виплату зарплат медиків. Щороку держава недодавала громадам 40-60% медичної субвенції. Це ті кошти, які мали йти на зарплату лікарям. Тернопіль був одним з небагатьох міст, де зарплати платили вчасно. Робили ми це коштом місцевого бюджету. Бо розуміли — без медичних спеціалістів не буде здорової нації.

Якщо б держава вчасно виконувала свої зобов’язання, тоді місто могло б набагато більше коштів виділяти на оновлення наших лікарень та модернізацію обладнання.

За що ми вдячні бізнесу

На жаль, ситуація з державним фінансуванням не змінилась після оголошення епідемії Covid-19. Основний тягар протидії поширенню вірусу ліг на плечі місцевих громад.

У Тернополі почали підготовку ще у лютому, розуміючи, що захворювання може прийти і в Україну. Ми не могли чекати, допоки будуть ухвалені усі рішення на рівні уряду чи парламенту. Місто почало закуповувати обладнання, тестові системи, засоби захисту, апарати штучної вентиляції легенів.

Тернопільська громада дуже вдячна всім нашим лікарям та волонтерам, які першими відгукнулися і допомогли розробити програму запобігання захворюванню.

І, особливу подяку, хочеться виголосити нашим підприємцям. За останні кілька тижнів місто отримало близько 10 млн грн допомоги, яка пішла на підтримку нашої медичної системи. Це акт доброї волі — коли разом працюють місцева влада,  громада і бізнес. Така співпраця у нинішніх умовах виявилася дієвим способом протидії епідемії. Набагато дієвішою за роботу парламенту та інших центральних органів, котрі діють надто повільно та неефективно.

Ми здолаємо і цей виклик

Хочу нагадати — ця підтримка зі сторони підприємців є нашою доброю українською рисою. Найкраще ця риса українці проявлялася у скрутні часи. Так було за часів кооперації на чолі з Митрополитом Андреєм Шептицьким. Його слова: “Скупчуйте свої сили, бо сили поділені є завжди слабі”, – були актуальними сто років тому, коли бізнес допомагав берегти українську культуру, виховувати політичні та економічні еліти. Це гасло було актуальним у 2014 році, коли бізнес допомагав відбудовувати українську армію. Це гасло є актуальним сьогодні, коли підприємці допомагають нам боротися з епідемією та модернізувати медичну інфраструктуру.

Тому я переконаний — допоки є співпраця між громадою, самоврядуванням та підприємницькими колами, Україна долатиме усі навіть найжорсткіші виклики. Так було і так буде.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ