У Польщі народилася рекордна кількість українських малюків

0
329

За минулий рік в генеральних консульствах у Польщі зареєстровано оформлено майже 3 тис. довідок про реєстрацію новонароджених громадянами України.

Це майже на 35% більше, ніж у 2018 році, повідомила керівник консульського відділу Посольства України в Польщі Світлана Криса. – повідомляє gazeta.ua

“У 2019 році на території Польщі в дипломатичній та консульських установах України оформлено 2992 довідки про реєстрацію особи громадянином України за народженням. Спостерігається ріст народжуваності українців в Польщі у порівнянні з попереднім роком: у 2018 році було зареєстровано 1961 таку довідку”, – розповіла дипломат кореспонденту Укрінформу.

Водночас на 15% зросла смертність українців у Польщі. За словами Світлани Криси, торік було оформлено 619 довідок на репатріацію померлих громадян України додому, тоді як у 2018-му – 529.

Протягом року в Польщі встигають попрацювати близько 1,5 мільйона українців. Половина їде на заробітки на три місяці. Четверта частина заробітчан затримується на пів року. З січня у Польщі зросла мінімальна заробітна плата. Це ще збільшить інтерес до сусідньої країни.Майже 215 тис. з них мають дозвіл на постійне чи тимчасове (до трьох років) проживання і роботу в цій країні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ