На Тернопільщині планують трансформувати шість інтернатних закладів

0
189

12 лютого 2019 року відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей при Тернопільській обласній державній адміністрації (далі – Робоча група). У зустрічі взяли участь представники Міністерства соціальної політики, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради та експерти консорціуму (далі – Консультант), який надає консультаційну підтримку з реформування закладів інституційного догляду та виховання дітей у Тернопільській області в рамках  проекту “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” за підтримки Світового банку.

Під час зустрічі було представлено результати першого етапу роботи Консультанта в області та обговорено план спільної роботи на поточний рік. Важливим рішенням стало схвалення переліку перших шести інтернатних закладів Тернопільської області, які будуть трансформуватися. Наразі в визначених закладах виховується 809 дітей (з них 520 дітей – на цілодобовому перебуванні). Як відомо, Національною стратегією реформування системи інституційного догляду  та виховання дітей на 2017-2026 роки передбачено припинення практики влаштування дітей віком до трьох років до закладів інституційного догляду та виховання дітей, починаючи з 2020 року. Тому на нараді одностайно  схвалено рішення, що  першим підлягає реформуванню Тернопільський обласний спеціалізований будинок дитини. Окрім того, членами Робочої групи було розглянуто дорожню карту підготовки планів трансформації вибраних закладів інституційного догляду та виховання дітей та узгоджено механізми співпраці усіх залучених сторін.

«Тернопільщина не є винятком в тому, що діти потрапляють в інтернатні заклади не лише тоді, коли з різних причин втрачають своїх батьків, але й якщо сім’ї опиняються в складних життєвих ситуаціях. Тільки розвиток соціальних послуг та своєчасна підтримка сімей з дітьми, які потрапили у скруту, є запорукою зниження залежності від системи інтернатних закладів. Тернопільська область стала одним із пілотних регіонів в Україні, де реалізується проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України”. Я переконана, що спільними зусиллями влади, експертів та громадськості  ми зможемо допомогти усім дітям Тернопільщини мати щасливе дитинство у рідних родинах», – зазначила Світлана Беспоповцева, заступник голови Тернопільської ОДА.

Керівник групи експертів, що працюють в області, Володимир Кузьмінський розповів про роль Консультанта у процесі реформування системи закладів інституційного догляду та виховання дітей: «Ми допоможемо забезпечити поінформовані та зважені рішення у процесі реформування інтернатних закладів, які відповідають найкращим інтересам дітей. Як засвідчує міжнародний досвід, управління процесом реформування інтернатної системи неможливо без відповідного інформаційно-аналітичного забезпечення. Саме у цьому полягає наша роль як Консультанта».

Проект “Модернізація системи соціальної підтримки населення України” реалізується Міністерством соціальної політики згідно з Угодою про позику між Україною та Світовим банком. Впродовж 2019 – 2020 р. консорціумом організацій у складі Oxford Policy Management Limited (Велика Британія), Міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині» Україна, COC Кіндердорф Інтернешнл та Українського фонду «Благополуччя дітей» будуть надаватися консультаційні послуги з розробки та впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів для дітей) у Тернопільській області.

Для додаткової інформації звертайтесь до Ірини Тітаренко, експертки з комунікацій проекту, +380936746730, titarenko939@gmail.com

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ