Тернопіль – перше місто України, яке у 2018 році перейде на великі автобуси

0
483

Тернопіль стане першим в Україні містом, яке майже повністю відмовиться від так званих маршруток та перейде на великі автобуси. Як повідомили у міській раді місто остаточно переходить на європейський шлях розвитку громадського транспорту. 

На черговій сесії міської ради з ініціативи міського голови Сергія Надала ухвалено рішення, яке дозволяє КП «Тернопільелектротранс» укласти договір лізингу щодо закупки великих низькопідлогових або напівнизькопідлогових автобусів, які розраховані на 80-100 місць. Більше того, вже на кінцевому етапі – підписання угоди про лізинг. Тобто транспорт буде придбано у лізинг, що дозволить відтермінувати платежі і зробити їх менш обтяжливими для міського бюджету.

Перші великі автобуси на газі можуть з’явитися вже на початку літа

Таким чином, можна з упевненістю говорити, що перехід від старих маршруток до великих автобусів у Тернополі буде завершений вже у 2018 році. А перші великі автобуси вийдуть на маршрути вже за декілька місяців. В ідеалі на початку літа.

За словами міського голови Сергія Надала у місті буде працювати більше сотні великих автобусів на газу.

«У місті будуть працювати 110-120 великих автобусів. Вони будуть відповідати всім нормам комфортності, а також працюватимуть на газу. Це, по-перше, здешевить їхню експлуатацію. По-друге, значно покращить екологічну ситуацію в місті через зменшення викидів», – зазначив Сергій Надал у своєму коментарі.

Також міський голова зазначив, що у Тернополі будуть продовжувати розвивати комунальний електричний транспорт.

Паралельно буде розвиватися електротранспорт

«Йде до завершення будівництво тролейбусної лінії, яка сполучатиме вул. Бродівську з існуючою тролейбусною мережею та проходитиме від 6-го магазину до перехрестя вул. Лук’яновича. Крім того, за планом проводиться оновлення тролейбусного парку. На лінію вже вийшов придбаний у Чехії односекційний «Škoda 14Tr» №182, готуються до роботи ще два двосекційні тролейбуси, «Škoda 15Tr», котрі вийдуть на 180 та 181 маршрут», – підкреслив Сергій Надал.

Віра Сотник

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ