Скоро у Тернополі почнуть висаджувати дерева, до яких навіть наблизитися дуже небезпечно

0
633

Восени минулого року у тернопільському парку Топільче з’явилася найдовша в Україні катальпова алея. Довжина майже півтори кілометри. Усього там росте 169 дерев. Вірніше – росло.

Днями стало на 10 дерев менше. Ні, вони не всохлися і їх навіть не вкрали. Якийсь вандал чи вандали їх просто поламали. У Тернополі такий трафунок трапився уже не вперше. Свого часу на «острівці кохання» висадили павлонії, які мали стати справжньою окрасою цього місця відпочинку тернополян, але у квітні минулого року їх усіх поламали. Після цього у міській раді заявили, що більше висаджувати такі дорогі рослини не будуть.

А може варто просто спробувати спеціально для тернопільських вандалів висадити інші рослини? До прикладу, Манциленове дерево. Воно відоме як найотрутніше дерево у світі. До слова, там отруйне практично все – квіти, плоди, листя, кора. Місця, де ростуть манциленові дерева, огороджують червоними стрічками, попереджаючи людей про небезпеку.

Але хіба ж тернопільських вандалів зупинить якась там стрічка? Зате, яка профілактика. Зламав деревце і одразу шкіра пішла пухирями, дерматит і опіки. І вже більше не захочеться нищити у місті зелені насадження. І руки тепер будуть чесатися зовсім від іншого.

Я розумію, що зараз почнуть казати, а як же діти, за ними ж не встежиш, вони також можуть стати жертвами. Але я ще й розумію, що ніхто ці дерева у нашому місті висаджувати не буде. Це такі собі мрії. А шкода. Чи не так?..

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ