Нацполіція у квартирах тернополян буде шукати вагітних котів і собак

0
1716

Швиденько переглянувши Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження обліку домашніх та безпритульних тварин», вкотре переконався, що нашим народним обранцям нема чим зайнятися. А над цим неймовірно важливим документом їх працювало аж 20. До слова, жоден з нардепів від Тернопільщини до цього не доклався.

У чому ж суть життя по новому для домашніх улюбленців? Усі вони, після досягнення двомісячного віку, мають отримати паспорт і жетон. А також номерний знак, який потрібно буде прикріпити до нашийника. До слова, нашийники тепер зобов’яжуть носити як собак, так і котів, і не лише на вулиці, а й у квартирах.

Якщо ж вам захочеться, щоб ваш домашній улюбленець залишив вам потомство, не думайте шукати йому партнера самі. У разі прийняття закону це можна буде робити лише через відповідні служби.

І поховати свого пухнастого друга десь на дачі вам тепер не вдасться. Після його смерті потрібно буде повідомити ветеринарну службу і здати тіло разом з паспортом і жетоном.

Є у цьому Законі й цілком прийнятні пропозиції – заборонити торгівлю домашніми тваринами у громадських місцях і без ветеринарних документів. Можливо аж тепер наведуть лад із продавцями на вулиці Живова, на яких так часто нарікають тернополяни.

Мене ж особисто вразив ось такий пункт: «Обов’язковій біостерилізації підлягають усі домашні тварини, що не мають породної цінності». Я розумію, що у наших можновладців такі домашні тварини, що їх доводиться вносити в електронні декларації. А ось у мене вже багато років живе собака, яка таки не має породної цінності. І попри це я не проміняю її на якусь породисту.

І все ж найголовнішим у цьому Законі є те, що за паспортизацію домашнього улюбленця доведеться заплатити 180 гривень. А ось якщо тваринка ваша не має породної цінності і ви не додивилися, і вона «вскочила у гречку», і принесла вам вдома собачат чи кошенят, ви заплатите 5100 гривень штрафу. Якщо ж протягом року це повториться – то 20 тисяч. І там ще багато ось таких штрафних санкцій.

Таке відчуття, що наша влада уже не знає, як ще з українців витягнути трішки грошей і вирішила ввести податок на котів і собак. Наступними напевно стануть папуги і акваріумні рибки.

А стежити за виконанням усіх цих нових норм буде Нацполіція. Вони отримають право прийти до вас додому і переконатися, що ваша кішка не лягла спати без нашийника і перевіряти, чи не завагітніла ваша собака…

Невже нашим народним обранцям і справді більше нема чим зайнятися?

Марко КЛЕВЕЦЬ, блогер

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ