У Тернополі вже крадуть не лише ковбасу, а й слова

0
593

Довго вагався, чи варто виносити цю історію на загал. Але вирішив, що таки варто. Адже коли десь у магазині затримують когось із «липкими рученятами», то його фото викладають принаймні у соцмережі, щоб усі могли побачити цю людину. То для чого комусь робити виняток?

Учора сайт Про Те опублікував статтю «Тернополянин, який втратив сина, закликає більше уваги приділяти дітям». Сьогодні ж зранку побачив її на сайті «0352». У цьому нема нічого дивного, давно розвинута практика, коли одні видання беруть в інших публікації, які можуть зацікавити читачів. Якби не одне але…

Є таке поняття, як гроші і товар. Коли столяр робить табуретку, він ж її вам не подарує? Якщо, звісно, він вам не близький родич чи хороший друг. Він хоче, щоб йому за роботу заплатили. Із публікаціями на сайтах ситуація трішки інша. Тут ніхто нікому за чужу роботу грошей не платить. Але існує правило – потрібно поставити гіперпосилання на першоджерело. Щоб читачі знали, хто насправді автор даної публікації. Так ось сайт «0352» це посилання не поставив.

Спочатку була думка, що мова йде про якусь технічну помилку. Поспішав якийсь працівник і не зробив те, що потрібно. Ми спробували вирішити ситуацію цивілізованим, дипломатичним шляхом. Але додзвонитися за вказаними на сайті телефонами не вдалося. Тоді написали у коментарі під публікацією, щоб виправили ситуацію. І ось тут починається найцікавіше. Коментар миттєво видалили. А гіперпосилання так і не поставили. Звідси висновок – мова йде не про помилку, а про свідомий вчинок.

Тоді я поцікавився, що ще публікують на цьому сайті. І яким же було моє здивування, коли побачив матеріал, який уже раніше читав. Але читав в одному тернопільському паперовому виданні. Звідси ще один висновок – це не поодинокий факт. Це – систематичні крадіжки. І тепер я вже не побоюся цього слова.

Виникло запитання, а хто ж керує цим злодійським виданням. Директором вказаний такий собі Андрій Антонович Грицишин. До слова, він не лише директор цього сайту, а ще й депутат Тернопільської міської ради і керівник осередку ГО «Об’єднання «Самопоміч». Коли я побачив, що чоловік оцей політик, мені усе стало зрозумілим. Це з тих, що у вишиванках багато говорять про європейські цінності, а на слові використовують чужу працю, щоб придбати собі черговий «Лексус».

Ми звернулися за допомогою-порадою до тернопільських колег-журналістів. І тут з’ясувалася ще одна цікава деталь. Цей сайт, під керівництвом цього Андрія Антоновича, займається цим уже роками. І нікому так і не вдалося переконати ще доволі молодого політика, що брати чуже і робити вигляд, ніби воно належить тобі, аж ніяк не личить.

Цікаво, що на цьому сайті вдалося знайти такі рядки: «Для інтернет-видань обов’язкове розміщення прямої, відкритої для пошукових систем гіперпосилання на цитовані статті не нижче другого абзацу в тексті або в якості джерела. Порушення виняткових прав переслідується за законом». Ось так, тобто вони знають, як насправді має бути, але свідомо це ігнорують.

До слова, гаслом ГО «Об’єднання «Самопоміч» є «Візьми і зроби». Судячи з усього, Андрій Грицишин це гасло трішки переробив, а вірніше підкоротив і у нього вийшло просто «Візьми».

Так що, шановні тернополяни, якщо ви читаєте якусь публікацію на сайті «0352», майте на увазі, що можете читати вкрадене у когось.

З повагою до своїх і чужих читачів, редакція сайту Про Те.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ