У Канаді померла відома уродженка Прикарпаття

0
638
Сумна неочікувана новина. Відійшла у засвіти відома громадська діячка української діаспори в Канаді, бізнесвумен та меценатка АННА КИСІЛЬ (Anna Kisil) – голова Світової Федерації Українських Жіночих Організацій та віце-президентка Світового Конгресу Українців. – повідомляє Diaspora.ua 
Пані Анна народилася у відомому м. Яремче на Івано-Франківщині. Освіту та фах здобула у Львівському будівельному технікумі (цивільне будівництво) і Львівському політехнічному інституті, де отримала спеціальність інженера-викладача будівельних дисциплін.
З 1990 року пані Анна жила та працювала у Канаді, де їй вдалося розбудувати успішний бізнес -Мeest Corporation Inc. (доставка приватних та комерційних вантажів в Україну та інші країни), виробництво “Росан-Пак” (Україна), компанія Мeest Media, а також відомий в Торонто ресторан “Золотий лев” та банкетний зал “Княжий двір”, де відбувається чимало заходів української громади.
Водночас з початку 2000-х років пані Анна була активною діячкою української діаспори – президенткою громадської організації “Четверта хвиля” та члекинею Ради директорів Конгресу українців Канади (відділ Торонто) і Ради директорів Світового конгресу українців (очолює Раду культури). А також пані Анна завжди щедро жертвувала кошти на розвиток української культури та освіти в Україні і діаспорі, зокрема фінансово підтримувала діяльність дитячих центрів в Україні, бібліотек, видавництв і різних проектів, доклала чимало зусиль до створення підручника «Крок 2» з української мови для діаспори, допомагала реалізовувати освітянські й культурні проекти Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
Нещодавно ми писали про нагородження п.Анни державною відзнакою України – хрестом Івана Мазепи. Очевидно, повне усвідомлення нами її величезного внеску в розвиток української справи та гідне вшанування ще попереду. А наразі величезна кількість українців в Канаді, Україні, світових діаспорних організаціях, хто знав п.Анну у невимовному сумі через її раптовий відхід у кращий світ.
Щирі співчуття родині та всім близьким пані Анни. Світла пам’ять.
Текст про п.Анну підготовлено за матеріалом В.Матвієнко https://razom.media/anna-kisil/

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ