Тернополянки розповіли, чи не заважає материнство кар’єрному росту

0
145

феміністкиЖінка, мати, політик. Як українські жінки реалізовують себе в сімейному житті, чи не заважає материнство кар’єрному росту і чи жінка-політик може бути гідним керівником? Відповіді на ці запитання звучали на засіданні тернопільського жіночого дискусійного клубу.

– Жінка-керівник і матір – обов’язки поєднати цілком реально. Декрет –  не пауза у громадській активності, а навпаки – час подумати і спланувати свою участь у житті країни чи рідного міста, –  переконує мама, депутат Тернопільської обласної ради Ольга Заставна.

–   Маргарет Тетчер –  перша жінка, яка стала прем’єр-міністром європейської держави. Елен Джонсон-Серліф – з 2006 року Президент Ліберії. Жінка Президент в Естонії і Швейцарії.  –  Говорить керівник ГО «Подільський центр «Гендерна Рада» Тетяна Баєва. –  Є ще безліч прикладів, що доводять думку – сучасна жінка має право бути високопосадовцем. На жаль, в Україні про рівність в досягненні  кар’єрного росту  досі сперечаються. У громадському й політичному житті нашої країни представниць прекрасної половини людства мало.  До прикладу, зараз у ВРУ лише 43 жінки, а це 10% від загальної кількості депутатів.

– Однією з імовірних причин такої статистики є той фактор, що самі жінки не готові віддавати свій голос за жінок-політиків. –  Продовжує  юрист, заступник голови ГО «Центр регіонального розвитку і  права» Ольга Мазаєва. -– Звикли важливі справи довіряти чоловікам.

Та є ті, хто власним прикладом показує – головування жінок не менш ефективне. У Підгаєцькому районі при владі одразу 3 жінки – голова районної ради, адміністрації та міста. Ірина Баран –  голова Підгаєцької районної ради. Жінка запевняє, бути мамою і політиком –  реально. Проте допомога рідних –  важлива складова.

Жінкам все під силу, як і чоловікам, кажуть активістки. Треба лише повірити в себе і важливість власних рішень. Матері мають чудовий стимул бути активними керівниками, адже все зроблене буде заради майбутнього дитини, сім’ї, країни.БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.