Через дощі на Тернопільщині побільшало жаб

0
696

жабаУ багатьох селах області люди давно забули про квакання жаб. Через посуху вони майже зникли. Цьогоріч вперше за кілька років ці земноводні голосно квакають вечорами на болотистих місцевостях.

– У воді жаби відкладають ікру. – розповідає керівник ГО екологічно-гуманітарного об’єднання «Зелений світ» Олександр Степаненко. – Там розмножуються. У воді вони проводять більшу частину свого життя, періодично виходячи на берег. Спекотне і посушливе літо, безсніжні зими могли бути причиною того, що чисельність земноводних зменшилася, і не лише жаб.

Цього року водність річок і ставків, заболочених ділянок трошки покращилася. Хоча говорити про те, що вона відновилася повністю, рано. Незважаючи на те, що пройшли дощі і зима була сніжною, рівень ґрунтових вод досі не відновився. Але жаб більше, тритони з’явилися. Їх можна побачити в калюжах після дощу. Останніми роками їх майже не було.

Через те, що трошки поповнилися водойми, стали сприятливішими умови не лише для різних видів жаб, а й для риб, водних вужів, молюсків, водних комах.

За останні кілька років через пересихання ставків були великі втрати водних живих організмів.

–  Останні зведення гідромету свідчать, що до повного відновлення середньостатистичної водності ще далеко. – продовжує Олександр Степаненко. – Вона ще залишається низькою. Лише на високогір’ї Карпат впродовж весни і зими була норма опадів. На решті території країни – недостатньо.  Ми вже відвикли від дощів, які ллють кілька днів. Таких дощів не було. А зараз почалася активна вегетація. Тому дощ, який випадає, поглинають рослини. Він не поповнює ґрунтові води і мало сприяє тому, щоб наповнити річки.
БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ