Тернополянин розповів про переваги і недоліки безвізового режиму

0
696

bezviz_regumГлянемо правді у вічі. Всі ми кричали «ура, нарешті», а дехто у церкві ставив свічку за той безвіз. Але чи є суттєва різниця між тим, що буде і тим, що було? Отож за новими правилами житель Тернопільщини може потрапити до омріяної Європи (без штампу у паспорті, тобто візи) лише за наявності біометричного паспорту. А що воно таке, той біометричний паспорт?

Біометричний паспорт — це державний документ, який засвідчує особу, а також громадянство свого власника. Різниця між ним і звичайним паспортом полягає в наявності вбудованої мікросхеми з фотографією людини, відомостями про її ПІБ, дату народження. Також в мікросхемі міститься інформація про номер документа, дату його видачі, закінчення строку його дії та деякі інші дані.
Крім усього іншого, в мікросхемі може зберігатися особлива біометрична інформація, наприклад, зображення райдужної оболонки ока або відбитків пальців. Тут варто відзначити, що всі ці дані зчитуються дистанційно.

До мінусів біометричного документа відносяться: можливість тотального стеження за людиною в будь-якій країні світу, більш висока вартість оформлення, схильність чіпа до пошкоджень.

Як бачимо, у такому документі зазначено стільки приватної інформації, що навіть рідна мати про вас може стільки не знати. І тому якщо у поїздці ви щось «вчворите» (прострочите термін поїздки, будете мати неоплачений штраф і так далі), то при перетині кордону прикордонникам вже все буде відомо. Якщо порушення будуть серйозними, то вас легко вирахують і зможуть заборонити в’їзд у ЄС на деякий період.

Безвіз розповсюджується лише на короткострокові поїздки. Він надає право на перебування в ЄС протягом 90 днів у проміжку 180 днів. Простіше кажучи, українці мають право перебувати в країнах ЄС кожні півроку по 90 днів.

Безвіз не надає права на роботу, навчання і тому подібне в країнах ЄС. Мова йде лише здебільшого про ділові чи туристичні поїздки. Тому якщо з українським паспортом вас зловлять десь у Німеччині на будівництві, то вважайте, що Європа для вас буде закрита на довгий період.

Якщо наш люд повалить до Європи із усіх кордонів? Тоді безвізовий режим з легкістю призупинять і тоді відкрити його буде нелегко. А подальші кроки для вступу в ЄС будуть під загрозою замороження чи взагалі зриву, адже навали африканців, сирійців і так вдарили по старому світу, не вистачало ще й нас.

На мою думку, усе впирається у можливості. Тобто у вічно зелені фінансові можливості. Бо погодьтесь, хто заробляв нормально, тому й віза була не проблема. А за 3200 гривень далеко не заїдеш.

Тому, друзі, такий безвіз не є чимось таким, чим можна пишатись. І коли наші депутати будуть кричати: «Ось ми для наших громадян зробили», то їх треба гнати в шию. Бо це аж ніяк не їх заслуга.

Але як-не-як кроки, якими ми ідемо до ЄС, хоч і повільні але правильні, тому віримо й надіємось на краще.

Микола Z

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ