Чи під силу Україні німецьке економічне «диво»?

1
331

Микола ZСьогодні Німеччина – європейський лідер і головний гравець у G8. А ще 70 років тому… Хоча все по-порядку.

Травень 1945 року. Радянські війська разом із союзниками грабують Німеччину й вивозять все, що становить хоч якусь цінність – золотий запас країни, технологічні об’єкти, твори мистецтва.

Літо 1945 р. Країна поділена на дві частини великою Берлінською стіною. Головні міста країни – Берлін, Кельн, Штутгарт, Гельзенкірхен, зруйновані практично вщент. Населення деморалізоване. Здавалося б, з «великою» Німеччиною покінчено назавжди.

Але головного переможці не врахували. З Німеччини можна вивезти, що завгодно, але ніхто і ніколи не забере у німців їх найбільшої цінності – працьовитості і характеру. Саме тих якостей, за які німецьких спортсменів називають «машинами».

Мені довелося побувати у Німеччині, а саме у Берліні. Місцеві надзвичайно легкі й прості у спілкуванні. Я познайомився з німецькою системою вищої освіти. Вразила велика кількість молодих викладачів. А ще здивувало, що викладач і студент не просто вчитель і учень, а рівноправні партнери, кінцева мета в яких – знання. Держава докладає усіх зусиль з працевлаштування молодих спеціалістів. За кордон виїжджають одиниці. А у нас? На черги під іноземними посольствами дивитися страшно. І стоїть переважно молодь. А хто ж тоді буде творити українське економічне «диво»?

І чи воно взагалі можливе, те диво? Як на мене – так. Але за 3 умов.

  1. Заміна політиків-популістів політичними діячами.
  2. Об’єднання навколо національної ідеї. Не суть якої. Але якщо йтиметься саме про економічний розвиток країни, то це ще краще.
  3. Зречення принципу «моя хата з краю».

А головне – зміна відношення держави до молоді. Випускники вишів не повинні їхати на заробітки і чорно працювати у чужих країнах. Маємо залишатися тут. Тому що це наша країна і ми –  майбутнє цієї країни.

Микола Z

1 коментар

  1. ох. Миколо, Миколо! Що ж ви такий на1вний? А як жн чиновники жити будуть? Вони ж туди ц1ляться не для того. щоб вам дбати про краще життя. а щоб соб1 в кишеню покласти. М1ж 1ншим. так було завжди – 1 при радянськ1й влад1 1 п1зн1ше. Красти так як на Укра1н1 не вм1ють н1де. Тому щоб щось зробити корисне – кер1вник держави повинен бути жорстоким – 1накше н1чого не вийде. 1 прикриватися демократичними якимось лозунгами тут не вийде. 1 ще треба повн1стю викорчувати ненависть. що роз”1ла розум у укра1нц1в. Вони думали. що Европа 1х годувати буде – все буде задарма або задешево. Европа. та буде вам в1домо. благод1йн1стю не займаеться. Це вам не Радянський Союз. А ви хочете. щоб у вас був Радянський Союз по европейському прикладу. Ну 1 б1д1йте соб1 це сам1. Н1хто вам не зобовязаний це робити. Ви там вс1 дуже критикуете Б1лорус1ю – але як би там не було – вони не тиняються по св1т1 в пошуках зароб1тку. а живуть сво1ми с1м”ями дома в себе.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ