Тернополянкам пропонували стати зіркою короткометражки

0
134

15б_фото НіконаЯк є можливість – не відмовляйтесь від нових вражень, які може подарувати вам життя. Для цього зовсім не треба стрибати з 2-го поверху чи виписувати карколомні па на Буковелі. У Тернополі днями завершився кастинг на непрофесійну актрису для короткометражного фільму авторства молодого перспективного столичного режисера Нікона Романченка. Відразу хочеться звернути увагу на професіоналізм київської команди у підході до відбору актора. Черга «живою» була лише частково – попередній запис за телефоном і вже не потрібно стояти 3 години в ній. А час – це ж гроші.

Серед бажаючих, які були на той момент – жінки віком від 35 до 55 років. Кожна – по-своєму красива і харизматична. Кожна – зі своєю мрією та думками сам на сам. Проте творча група дуже приязно спілкується з черговою бажаючою і… ставить нелегке, на перший погляд, завдання – зобразити дуже чітку життєву ситуацію, кризову прямо-таки. Чітко слідувати інструкціям довелося усім без винятку жінкам, не залежно від віку. І… стану, адже була навіть пані на пізньому строку вагітності. Тут уже окремий респект і чоловікові, який підтримав прагнення до творчості, і, звісно ж, київській команді, яка дала змогу їй відчути себе «за лаштунками»…

Особисто я пішла спочатку, щоб взяти інтерв’ю, а потім якось згадала слова хорошого знайомого –люди платять великі гроші, щоб відчути якісь нові емоції, приміряти на себе нову роль. А як вам одне із завдань подібних тренінгів у Львові? Чоловіків попросили вдягнутись в білі вузькі лосини і вийти на вулицю у пачці балерини. Не кожен наважився. Але, повірте, хто наважився, той набув неоціненний досвід побороти свій сором – стукати в двері і починати розмову, виступати перед великою аудиторією… Відбулась переоцінка системи цінностей.

15а_Фото НіконаУ Тернополі кияни таких жорстких завдань не ставили… Але я безмежно вдячна за можливість забути умовності та побувати в ролі їхньої героїні. Хочеться побажати наснаги для втілення творчих задумів у життя. Тернопіль їм дуже сподобався і, хочеться вірити, що скоро побачимо результат. Героїню, до слова, шукали не лише серед бажаючих прийти на проби в Український дім «Перемога», а й на фабриці «Тера», оскільки саме там Нікон виявив середовище, яке зможе допомогти втілити його основну ідею цього кіно – розповісти про війну, не кажучи про неї ні слова.

Принагідно хочеться сказати, що Перший всеукраїнський форум «КіноХвиля», який тривав із 3 до 12 листопада 2016 року, у Тернополі тільки набирає своїх обертів. Ідею проведення цього масштабного заходу, коли відбуватимуться не тільки перегляди кінофільмів, а й лекції про організацію кіноіндустрії, зустрічі з режисерами, сценаристами, акторами кінофоруму, подав заступник міського голови Леонід Бицюра. У рамках кінофоруму також запровадили чотири премії та оголошено конкурс кіносценаріїв.

Також, як повідомляє учасник творчого об’єднання КіноХвиля, журналіст Наталія Турчин, новий проект “КіноUP” шукає волонтерів. Якщо ви цікавитесь кіномистецтвом, мрієте зняти фільм, опанувати ази кінематографії, познайомитись з людьми, котрі нині є обличчям української фільмографії, якщо ви комунікабельні, креативні та хочете спробувати себе в новому амплуа – долучайтесь. Деталі на її сторінці у мережі Facebook.

Наталя ВОЛОТОВСЬКА

15_Фото щ архіву Нікона

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ