Чи не прийшов час у Тернополі перетворювати базари на кінотеатри

0
1167

Українське кіно почало відроджуватися стрімкими темпами. Сьогодні рекорди прокату встановлюють саме фільми вітчизняного виробництва. Але мало зняти кіно, потрібно щоб його ще побачив глядач. А як у Тернополі справи з кінозалами?

Спочатку короткий екскурс у минуле. Був у нас такий кінотеатр «Україна». Не скажу, що кожного дня і кожного сеансу там були аншлаги, але бували моменти, коли особливо на вечірні сеанси квитки розкуповували заздалегідь. Напевно нема тернополянина, який би у часи функціонування цього закладу не переглянув там хоча б одне кіно. Тепер там у нас ринок.

Був і кінотеатр «Перемога». Стареньке приміщення з якимось доволі специфічним запахом і доволі поганим звуком. Тепер там Український дім «Перемога».

Кінотеатр імені Франка. Колись там пробували створити цілий Палац кіно – щось не заладилося. Але принаймні там і сьогодні можна переглянути якийсь фільм.

Кінотеатр «Комсомолець». Два зали, якщо не помиляюся червоний і синій та якась дуже гнітюча архітектура. Ніколи не полишало відчуття, що оті стіни разом зі стелею можуть впасти у будь-який момент. Тепер там здається якийсь спортивний клуб.

Був ще ніби кінотеатр у районі Старого світу. Але мені вдалося потрапити туди всього лише раз і вже не пам’ятаю назву.

А ще ж літній кінотеатр імені Шевченка в однойменному парку. Тепер на тому місці черговий заклад громадського харчування.

Можливо, пригадав і не всі кінотеатри, надто давно те все було, а хтось, якщо буде мати бажання, доповнить.

А ще ж кіно можна було подивитися у палацах культури. Як ото в «Октябрі» чи «Будівельнику».

Словом, було де культурно відпочити тернополянам. А що сьогодні? Уже згадував кінотеатр імені Франка, а до нього ще й «Cinema Citi» у «Подолянах. До слова, в обох у ці дні демонструють фільм «Пригоди Паддінгтона 2». То у «Франка» квиток від 40 до 45 гривень, а у Cinema від 55 до 80. Але мова зараз не про ціни.

Мова про те, що на великі екрани повертаються українські фільми і люди хочуть їх дивитися. І чи достатньо на Тернопіль двох кінотеатрів, щоб задовольнити потреби глядачів. Чи не прийшов час подумати і про якийсь новий кінотеатр. Як на мене, то знову перетворити «Гранд базар» у кінотеатр «Україна» було б чимось надзвичайним, фантастичним і дуже ностальгійним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ