Ціни на ліки у тернопільських аптеках суттєво підвищують щодня

0
204

аптекаТернополянка купила дорогі ліки в одній із тернопільських аптек. А наступного дня її чоловік знайшов цей же медичний засіб в іншій аптеці і коштував він на 100 гривень дешевше. Людмила Климентіївна, так звати жінку, вирішила з’ясувати у чому ж причина такої цінової різниці.

– Ці таблетки були куплені з різницею в один день, – каже пані Людмила. – Не можуть так ліки підскочити в ціні. Це не місяць, не півроку, не рік, а один день. Ось така ситуація у нас. Для пенсіонера купувати по такій ціні – це просто неможливо. А подивишся – у нас кожен другий, хто стоїть в черзі в аптеці – то пенсіонер. Аптеки не повинні наживатися на незахищених категоріях населення.

Фахівці  обласного аптекоуправління пкажуть, усе насправді дуже просто: різна ціна – це наслідок зміни курсу валют.

– Вартість препаратів, які закуповували аптеки минулого місяця, були значно нижчими, – пояснює генеральний директор об’єднання Наталія Марків.- І якщо був залишок лікарського засобу, який був куплений в період падіння долара, і ті препарати, які куплені в цей час, то відповідно така буде різниця.

В обласній раді пояснюють, що суттєве підвищення цін на лікарські засоби можна спостерігати у приватних аптеках. Тому потрібно працювати над розширенням мережі комунальних аптек. Це й допоможе зробити дорогі ліки доступними для категорії соціально-незахищених осіб.

– Ми не можемо втручатися в приватний бізнес, – каже голова обласної ради Віктор Овчарук. – А в комунальній аптеці – ми зможемо контролювати. Тому будемо працювати над збільшенням кількості комунальних аптек. Аби кожен міг купити ліки за доступними цінам.

 

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ