Ціни на ліки у тернопільських аптеках суттєво підвищують щодня

0
149

аптекаТернополянка купила дорогі ліки в одній із тернопільських аптек. А наступного дня її чоловік знайшов цей же медичний засіб в іншій аптеці і коштував він на 100 гривень дешевше. Людмила Климентіївна, так звати жінку, вирішила з’ясувати у чому ж причина такої цінової різниці.

– Ці таблетки були куплені з різницею в один день, – каже пані Людмила. – Не можуть так ліки підскочити в ціні. Це не місяць, не півроку, не рік, а один день. Ось така ситуація у нас. Для пенсіонера купувати по такій ціні – це просто неможливо. А подивишся – у нас кожен другий, хто стоїть в черзі в аптеці – то пенсіонер. Аптеки не повинні наживатися на незахищених категоріях населення.

Фахівці  обласного аптекоуправління пкажуть, усе насправді дуже просто: різна ціна – це наслідок зміни курсу валют.

– Вартість препаратів, які закуповували аптеки минулого місяця, були значно нижчими, – пояснює генеральний директор об’єднання Наталія Марків.- І якщо був залишок лікарського засобу, який був куплений в період падіння долара, і ті препарати, які куплені в цей час, то відповідно така буде різниця.

В обласній раді пояснюють, що суттєве підвищення цін на лікарські засоби можна спостерігати у приватних аптеках. Тому потрібно працювати над розширенням мережі комунальних аптек. Це й допоможе зробити дорогі ліки доступними для категорії соціально-незахищених осіб.

– Ми не можемо втручатися в приватний бізнес, – каже голова обласної ради Віктор Овчарук. – А в комунальній аптеці – ми зможемо контролювати. Тому будемо працювати над збільшенням кількості комунальних аптек. Аби кожен міг купити ліки за доступними цінам.

 БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.