Що буде з цінами в Україні

0
19

У січні Держстат фактично зафіксував рекордно низьку інфляцію. Ціни зростають значно повільніше, ніж минулого року, розповів Gazeta.ua економіст Олександр Охріменко.

“У січні подорожчав хліб, борошно, молочні продукти, яблука. Практично не змінилася вартість м’яса. Яйця подешевшали. Серед овочів ціна впала на капусту”, – каже економіст.

За його словами, стрімкого здешевлення чи подорожчання якихось продуктів найближчим часом не побачимо.

“Зараз гривня зміцнюється. Тому ризику, що почнуть дорожчати експортні чи імпортні товари немає. Далі все залежить від погоди. Якщо будуть морози, снігопади, в ціні зростуть овочі, яйця, м’ясо. Зараз заговорили, що можуть підняти тарифи на електроенергію. Водночас людям обіцяють дешевший, ніж у січні, газ. Є можливість отримати менші платіжки за тепло. Ближче до літа в ціні впадуть яйця, молочні продукти”, – пояснює Охріменко.

Додає, що українці стали більше купувати товарів і послуг. Про це свідчить зростання роздрібної торгівлі торік.

“Зростання ВВП та зменшення рівня інфляції можливе за стабільного розвитку країни. Якщо не буде політичних, економічних катаклізмів, прогнози Національного банку справдяться. Інфляція триматиметься на рівні 5%. Звісно, бажано, щоб ВВП зросло на 5%, а не 3,5%, як говорять в НБУ. Досі не можемо досягнути рівня 2013-го”, – каже Охріменко.

Рівень інфляції Державна служба статистики рахуватиме по-новому. Не буде враховувати даних про ціни у невеликих населених пунктах. На розрахунки впливатимуть виключно ціни у великих містах. За словами Олександра Охріменка, це не вплине на показники. Така методика працює в Європі. Держстат просто оброблятиме менше документів.

Автор: Маргаріта ДИКАЛЮК

Джерело – Газета по-українськи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ