Що у Тернополі обіцяли зробити до Нового року, але забули?

0
188

15782703_1193483994069634_112287845_n14 жовтня в День Захисника Вітчизни на площі Героїв Євромайдану урочисто відкрили й освятили 12-тиметровий пам’ятник Героям Небесної Сотні. Та ще тоді його архітектор Іван Жовнич зізнався, що він не завершений, а роблений нашвидкоруч, аби встигнути до 14 жовтня.  Із самого пам’ятника  ще не встигли (або й не планують) вийняти петлі з дроту, за які, вочевидь, кріпили споруду під час перевезення зі Львова до Тернополя. Виготовляли його за рекордний час – шість місяців. Лише в травні у міській раді затвердили проект, після цього 4 майстрів працювали над зведенням монумента. Аби встигнути зробити все до відкриття – працювали і вдень, і вночі.

Пам’ятник ще не завершений. Його потрібно покрити міддю. Роботи мають закінчити до Нового року. – розповів на відкритті Заслужений архітектор України Іван Жовнич. – Дуже важко було – це надзвичайно нелегка робота. Пам’ятник роблять за рік, а тут лише за половину терміну.

Ще під час відкриття на скульптурі було видно залишки арматури, до неї потім прикріпили риштування, щоб зручніше було завершувати оздоблення. Заховали від людського ока скульптуру одразу після освячення. Так пам’ятник стоїть і сьогодні. Подейкують, що це така аура від бібліотеки. Мовляв, на тій вулиці нічого швидко не будують до кінця, розтягують на роки. Щоправда, це не стосується житлових будинків, які виростають, як гриби, за сезон.

Нагадаємо, на створення та встановлення пам’ятника з міського бюджету виділили 2,442 млн грн. Також виділили гроші на підсвітку та освітлення самої площі.





БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ