Не контролювати, а любити дітей радить відома тернопільська письменниця

0
502

dytynaКоли в сім’ї акцент лише на дітей – це двоє людей, які займаються дітьми. Подружжя вже не має інших спільних тем, а говорять лише про дітей. Шлюб має бути глибшим. Треба розмежовувати. Не можна, щоб діти все перекривали. Такий перекос часто буває у жінок.

Поки діти маленькі, це нормально, бо захлинає жінку повністю. Їм потрібно багато уваги. Але слід пильнувати, щоб це не стало постійним. Бо потім страждають усі – і відносини між чоловіком і жінкою,  і діти. Гіперувага, постійний контроль – важка ноша для дітей.

Діти мають право помилятися, поки є дітьми. Коли їм довіряєш, даєш можливість зробити по-іншому. Вони вчаться йти далі, розвиваються. Якщо не вірити, вони відчуватимуть, що їм перекрили дихання.

Більшість батьків не можуть прийняти думку дитини. Пишу про підлітків і їх батьків, які теж переживають перехідний вік. Їм потрібно зламати своє бачення, що дитина – інша людина, вже доросла і її треба поважати.

Закрити собі рот – дорослим тяжко. Думають, що дуже розумні, знають все і мають право вчити інших. Навіть якщо ту ситуацію не прожили. І радять. Не спитавши дитини.  Думають: я прожила життя, значить, знаю краще. І неважливо, як прожила те життя, була щасливою чи нещасливою, досягнула чи не досягнула чогось. Але я старша і ти маєш робити так.

Сподіваюся, що мої діти самі прийдуть до мене за порадою. Якщо не прийдуть, то приклад побачать. Тому намагаюся досягнути чогось. Діти все зчитають.

Щодня дітям говорю слова любові. Вони кажуть, що мама строга, але добра. Мені приємно.

Ірина МАЦКО

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ